Moderní kachlová kamna Trino s výměníkem

Přední český výrobce krbových kamen a leader v segmentu krbových kamen s výměníkem, firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o., přináší na trh nový model – kachlová kamna Trino s výměníkem, která se vyznačují moderním designem, vynikajícím výkonným tepelným výměníkem a unikátním systémem čištění výměníku.

Svou premiéru měla na veletrhu Krby a kamna, který se konal koncem února na holešovickém výstavišti v Praze.

Ideální parametry = optimální využítí

Kachlová kamna Trino s výměníkem jsou vybavena nadčasovou spalovací komorou. Při rozvaze o vhodném poměru výkonu předávaného tělesem kamen a samotným výměníkem narazíte často na problém. Kamna nejsou schopna předat požadovaný výkon do topné soustavy, naopak je předimenzována místnost, kde jsou kamna umístěna.

Kamna Trino s výměníkem jsou konstruována tak, aby téměř 75 % tepla, což při celkovém výkonu kamen 10,4 kW činí 7,7 kW, bylo předáno teplovodní otopné soustavě. Tím je zabezpečena dokonalá tepelná rovnováha s maximálním využitím energie ze spalovaného paliva, přesně podle požadované potřeby.

Kvalitní spalování a dosažení skvělých emisních hodnot či účinnosti (až 85 %) je dosaženo také pomocí terciárního spalování, kterým je do spalovací komory kamen přiváděn předehřátý vzduch, jenž umožňuje reakci s energetickým plynem, který se uvolňuje při samotném spalování. Tímto je zajištěno mnohem lepší využití energie, která by za normálních okolností unikala komínem. Nejpodstatnějším faktorem je však spousta ušetřených peněz!

Moderní design, vysoký komfort

Ve spolupráci s přední českou designovou firmou se podařilo vyvinout čisté designové provedení kachlových kamen, které ozdobí každý moderní interiér. Hřejivý pocit tepla však nabídnou i v tradičně pojatých obytných prostorách. Velkoplošné boční kachle s nadčasovým designem v kombinaci s elegantním litinovým madlem dvířek zcela určitě zaujmou každého na první pohled. Dvoubodové zavírání dvířek navíc nabízí dokonale komfortní obsluhu a těsnost, která neumožní přísun nežádoucího vzduchu do spalovací komory kamen.

Unikátní systém čištění výměníku

Kachlová kamna Trino jsou vybavena novým typem výměníku, který naprosto změnil využitelnost tepla vznikajícího spalováním ve spalovací komoře kamen. Od dříve vyráběných modelů se liší uspořádáním trubkovnic, které jsou nyní v horizontální poloze. Tento systém navíc umožňuje využití nejen standardně používaného horního vývodu kouřovodu, nově však nabízí i zapojení zadním vývodem. Konstruktéři firmy HAAS+SOHN však stáli před otázkou, jakým způsobem zajistit čištění výměníku, aby bylo při topení nekvalitním či nedostatečně suchým palivem možno snadno usazeniny odstranit. Řešení se našlo v podobě unikátního systému, kdy se jednoduše po sejmutí vrchní kachle namontuje čistící táhlo do boční části a tahem za pomoci speciálně konstruované stírací desky se odstraňují usazeniny z trubkovnic. Ty padají do uzavřeného prostoru spalovací komory a nemůže dojít k znečištění bezprostředního okolí kamen. Každého uživatele zcela jistě potěší i to, že čistění tímto způsobem nezabere více než 5 minut a přitom zůstanou vaše ruce čisté.

Vhodné i pro noční provoz

Konstrukce kachlových kamen Trino s výměníkem je uzpůsobena pro možnost spalování nejen dřeva či dřevěných briket. Vývojáři mysleli i na situace, kdy se o kamna nemůžete starat a potřebujete je na několik hodin opustit. Ať už jdete na procházku či v noci uleháte ke spánku, kamna za krátkou dobu nevyhasnou díky použití uhelných briket. Jednoduše přiložíte, zredukujete přívody vzduchu a můžete efektivně spalovat s 85% účinností!

Trino s výměníkem je k dostání v různých barevných variantách a každý si jistě vybere tu pravou!

Autor: Miroslav Hubený
Foto: Archiv firmy