Balkon FGH-V Galeria.

Moderní technologie zasklení v nabídce FAKRO

Po letech vývoje výrobních technologií se střešní okna stala něčím více než jen způsobem prosvětlení podkroví. Významně doplňují energetický koncept stavby a různé modely oken lze nyní přizpůsobit rozmanitým typům střech tak, aby výplň zajistila maximální komfort všem uživatelům. Každé střešní okno by přitom mělo vynikat svými parametry bez ohledu na jeho druh. Jaké možnosti nabízí výrobci střešních oken a doplňků?

Střešní okna FAKRO vděčí za své vlastnosti mnoha vyspělým technologiím, k nimž patří i trojsklo. To se na trhu s otvorovými výplněmi pomalu stává standardem. Vyniká totiž lepší energetickou úsporností, kterou zlepšuje i nízkoemisní povlak. Jde o pokovení, jež snižuje propustnost slunečního tepla skrz zasklení (dlouhovlnné složky záření) a současně umožňuje prostup velkého množství viditelného světla. Efektem je tepelná pohoda v prosvětleném interiéru. Tuto vlastnost uživatelé domu ocení zejména v létě. Je však potřeba myslet na to, že v nejteplejších obdobích je vhodné podpořit ochranu proti slunečnímu záření také vhodnými stínicími prostředky, například markýzami, které okno zastíní a zamezí přímému ohřívání okenních tabulí. V zimě pak nízkoemisní povlak přináší komfort a úsporu tak, že napomáhá zintenzivnit tepelnou izolaci v oblasti zasklení. Výsledkem jsou snížené náklady na vytápění.

Pokovení snižuje propustnost slunečního tepla skrz zasklení a současně umožňuje prostup velkého množství viditelného světla.

Komory trojskel v oknech FAKRO jsou navíc vyplněny inertním plynem, který zvyšuje tepelnou izolaci zasklení. Mezi tabulemi skla je také umístěn takzvaný thermo distanční rámeček TGI, který zlepšuje termoizolační parametry a odolnost okna. Nabídka oken s trojskly tedy umožňuje i jejich použití i v nízkoenergetických stavbách. Patří mezi ně například tyto modely:

Výklopně–kyvné okno FPP–V U5 preSelect MAX má součinitel prostupu tepla Uw =1,0 W/m2K. Dvě od sebe oddělené funkce otevírání umožňují používat okno dvěma způsoby – výklopně nebo kyvně. Okno se vyklápí v úhlu až 45°. Takový rozsah otevření umožňuje větší využití dodatečně vytvořeného prostoru v podkroví. Přepínač funkce otevření je umístěn ve spodní části rámu. Okna lze vyrobit ve velkých rozměrech, dokonce až 134x160 centimetrů.

Balkonové okno FGH-V P5 Galeria nabízí inovativní konstrukci a součinitel prostupu tepla Uw =1,1 W/m2K. Jde o velké, dvoukřídlé okno, jehož otevřená křídla vytváří balkon. Křídlo je při otáčení přidržováno inovativním podpůrným mechanismem, který umožňuje ponechat křídlo otevřené v libovolné poloze v rozsahu úhlů 0–45°. Boční ochranné zábradlí je integrováno do spodního křídla a vysouvá se při jeho otevírání. Během zavírání se pak opět zasune do okna a nevyčnívá tak nad úrovní střešní krytiny.

Výklopně-kyvné okno FPP-V U5 preSelect MAX lze otevírat dvěma způsoby – výklopně nebo kyvně.

Okna pro fasádní sestavy jsou určena k montáži do svislých stěn (nadezdívek) v podkroví jako doplňující prvek prodlužující střešní okna. Vynikají součinitelem prostupu tepla Uw =0,88 W/m2K. Použité trojsklo s označením P5 kromě velmi dobrých termoizolačních parametrů zaručuje také provozní bezpečnost díky vnitřnímu laminovanému sklu.

Výběr střešního okna doplňuje také volba těsnicího lemování, které je pro získání velmi dobrých izolačních vlastností nezbytné. Thermo lemování spojuje okno se střešním pláštěm a účinně jej zatepluje nad úrovní laťování. Precizní zateplení okna zajistí také použití nové speciální zateplovací sady XDP Thermo ve spojení s těsnicím lemováním ve verzi Thermo, které představují systémové řešení pro profesionální zateplení rámu střešního okna po celé jeho výšce.

Fotogalerie

— kontakty —

FAKRO CZECH s.r.o.

Ostravská 555/24, 737 01 Český Těšín

E: fakro@fakro.cz   T: +420 558 712 629
WWW: www.fakro.cz

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv FAKRO CZECH