Nabídněte svá řešení na veletrhu Střechy Praha

24. ročník odborného veletrhu Střechy Praha se bude konat v termínu 9.–11. února 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí. Jde o jedinečnou akci v oboru střech a úsporného bydlení, která dlouhodobě vykazuje vynikající návštěvnost odborné i laické veřejnosti.

Jedním z hlavních témat veletrhu je pojetí střechy jako zdroje energie. Většina výrobců a dodavatelů střešních systémů zareagovala velice pružně na novou situaci a zvýšenou poptávku po fotovoltaice a nabízí inovativní řešení v podobě energeticky stále více účinnějších solárních systémů, včetně panelů plně integrovaných do krytiny, solárních střešních tašek a další řešení se zachováním estetického a architektonického konceptu budovy. Další produktové novinky a technologie představí renomovaní výrobci a dodavatelé z oblasti udržitelného stavění a řešení energetické soběstačnosti. Z řad vystavovatelů se jich již nemálo hlásí k principům odpovědného podnikání, které mají mimo jiné za cíl zvyšovat podíl ekologických stavebních materiálů.

Poradenství a odborný program

V přípravě je rozsáhlý doprovodný program se škálou přednášek, praktických ukázek a bezplatného poradenství, které bude nově posíleno o další odborníky na úspory energií, alternativní zdroje energie a dotační programy. Novinkou bude Fotovoltaické fórum, které se krom inovací v oboru bude věnovat i novinkám v legislativě, například chystané novele energetického zákona, která snižuje administrativní zátěž zájemcům o malé solární elektrárny.

Festival dřeva a nářadí s důrazem na digitalizaci řemesel

To nejlepší z nabídky nářadí a nástrojů, včetně tesařských a truhlářských strojů bude k vidění na Festivalu dřeva a nářadí, který je již po čtvrté nedílnou součástí veletrhu. Různé druhy náčiní firmy představí na svých stáncích, ale i prostřednictvím živých praktických ukázek v Zóně pro tesaře. Festival je vždy přehlídkou žhavých novinek, renomovaných značek a dokonalých strojů, které se vyznačují dlouhou životností, jednoduchým ovládáním, perfektním zpracováním a především vysokým výkonem.

Trendem ve stavebnictví i v oblasti řemesel je digitalizace. Na veletrhu budou prezentovány nejmodernější technologie, například z oblasti zaměřování střech a objektů, zpracování konstrukce a následně výrobní dokumentace, samozřejmostí už je dnes podrobný výpis materiálů, vizualizace či příprava dat pro CNC výrobu.

Buďte u toho!

Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo Praha 2023 nabízí pro firmy ideální příležitost získat nové zákazníky, představit produktovou nabídku širokému publiku se zájmem o střechy, stavbu a úsporné bydlení, setkat se s odborníky tváří v tvář a diskutovat trendy v oboru.

www.strechy-praha.cz

Autor: Střechy Praha
Foto: archiv organizátora veletrhu