Tepelná čerpadla ACOND PRO N jsou vhodná zejména pro dostatečně odizolované novostavby s nízkými energetickými ztrátami.

Nejtišší tepelné čerpadlo na trhu je od české firmy ACOND

Absolutně tichý chod, ekonomicky úsporné vytápění a šest plusů v řadě... To jsou hlavní přednosti inovativních tepelných čerpadel ACOND PRO R a ACOND PRO N, která jako jediná na českém trhu vynikají energetickou účinností A+++/A+++.

Obě tato čerpadla jsou nejtiššími na trhu. Unikátní je kombinace jejich tichosti s použitím ekologického chladiva R290. Záleží přitom opravdu na každém decibelu. I malá odchylka v hodnotě znamená velký rozdíl ve vnímání. Navíc rozdíl 3 dB v hlučnosti znamená dvojnásobně vyšší hluk. „Jediná porovnatelná hodnota je měření akustického výkonu dle normy EN 12102. Podle tohoto laboratorního měření jsou česká tepelná čerpadla ACOND nejtišší na trhu. Většina výrobců uvádí pouze hodnoty akustického tlaku, které nejsou metodicky stanoveny normou a nejsou porovnatelné, tudíž jsou zavádějící,” uvádí Jakub Tykal, marketingový ředitel společnosti ACOND, předního českého výrobce tepelných čerpadel.

Tepelná čerpadla ACOND, jako je typ PRO R, charakterizuje absolutně tichý chod.

Bezúdržbovost, nulová hlučnost i šetrnost k životnímu prostředí

Díky nízkým nákladům na provoz a zcela bezúdržbovému chodu představují tepelná čerpadla ACOND PRO R ideální alternativu pro vytápění starších rodinných domů. Tepelná čerpadla ACOND PRO N jsou naopak vhodnější pro novostavby, které jsou lépe odizolované a energetické ztráty nemají tak vysoké. „Díky ekologickému chladivu R290 a špičkovému scrollovému kompresoru od firmy Copeland dokážou i při třeskutých venkovních mrazech do –22 °C vyrobit vodu o teplotě 65 °C pouze kompresorem. Topný výkon dosahuje příznivých hodnot až do 18 kW,” dodává Jakub Tykal.

Při instalaci tepelného čerpadla je důležité i jeho vhodné umístění u domu, které má na hlučnost rovněž vliv. „V bezprostřední blízkosti by například neměl být plot nebo zídka, od nichž by se mohl zvuk čerpadla odrážet,” objasňuje Jakub Tykal. Chod těchto tichých tepelných čerpadel vám pak nenaruší klidné spaní ani dobré sousedské vztahy.

Díky nízkým nákladům na provoz a bezúdržbovému chodu představují tepelná čerpadla ACOND PRO R ideální alternativu vytápění starších rodinných domů.

Odolnost a regulace na dálku

Povrch venkovních jednotek je z nerezové oceli, proto jen tak nezestárne a udrží si stále stejný vzhled po dlouhá léta. Unikátní funkcí těchto tepelných čerpadel je bezplatný systém vzdálené správy, díky kterému je možné případné regulace nebo drobné opravy řešit zcela automatizovaně a na dálku. Čerpadla jsou připojena k internetu a dispečink se stará o monitoring jejich chodu.

Až se vás tedy zima zeptá, co jste dělali v létě, tepelná čerpadla ACOND odpoví za vás!

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv ACOND