Speciální variantou jeTatalay Impression HOP určen především pro rychlou pokládku i na původní podklad, jako je stávající vinyl, linoleum, litá podlaha, dlažba apod.

Nová kolekce zátěžových krytin Gerflor Taralay Impression 2023

Vinylové podlahy Taralay Impression patří ke špičkovým zátěžovým heterogenním podlahám společnosti Gerflor. V roce 2023 přichází Gerflor s novou kolekcí, která uspokojí ty nejnáročnější přání koncových zákazníků i architektů.

Heterogenní podlahy Gerflor Taralay Impression jsou k dispozici v akustickém a kompaktním provedení bez pěnové podložky. Jejich základní předností je všestrannost a široká nabídka různých dekorů. Materiál je naprosto víceúčelový, takže jej lze použít ve zdravotnictví a školství, ale i ve veřejných prostorách a obchodech. Všude tam jejich majitelé a provozovatelé ocení 96 atraktivních dekorů, vysokou odolnost, snadnou údržbu, špičkovou akustiku a ochranu zdraví a životního prostředí.

Jako u všech řad vinylových podlah Gerflor je i tady v centru pozornosti design

Nová kolekce podlah Taralay Impression byla oceněna v rámci soutěže International Design Awards. Při výrobě se používá technika digitálního tisku, takže vzory působí věrohodně s minimálním opakováním. Jednotlivé dekory jsou koncipovány jako mix&match, tudíž na sebe barevně navazují a architekt může prostor opticky dělit, aniž by tím opustil jednotný barevný koncept. Rovněž se používají kombinace zdánlivě nesourodých textur jako grafika a dřevo, cement, textil a podobně, avšak ve výsledku vznikají atraktivní „fusion” dekory, které působí moderně a nejsou jen prvoplánovými imitacemi původních motivů.

Základní předností krytin Gerflor Taralay Impression je všestrannost a široká nabídka různých dekorů.

Ani letos Gerflor nezapomněl na svou silnou stránku – technické inovace

Kromě patentované povrchové úpravy Protecsol2, která odolá i agresivním chemikáliím, jako jsou desinfekce a alkalické saponáty apod., přišel Gerflor s novou verzí určenou pro tzv. volnou pokládku bez nutnosti celoplošného lepení. Tuto variantu pojmenoval příznačně HOP, která je podobně jako klasické lepené provedení dostupná v kompaktní variantě (maximálně odolné vůči vrypům a otlakům) i v akustické variantě s 19dB kročejovým útlumem.

Tatalay Impression HOP je určen především pro rychlou pokládku i na původní podklad, jako je stávající vinyl, linoleum, litá podlaha, dlažba apod. Podmínkou je, že podklad musí být pevný, tvrdý a rovný jak plošně (tolerance 5 mm v rámci 2 m latě), tak i lokálně (např. u dlažby jsou povoleny spáry do 4 mm šířky a 1 mm hloubky). Role se k podkladu pouze fixují speciálními 10 cm širokými fixačními páskami ve spojích jednotlivých rolí, aby bylo možné spoje tepelně svařit a vytvořit tak pevný a voděodolný spoj nezbytný pro komerční nezbytný. Tuto vlastnost ocení zejména provozy, které je potřeba velmi rychle zrekonstruovat s minimálním omezením provozu, bez mokrých a prašných procesů a s co nejmenšími náklady spojenými s přípravou podkladu. Rovněž je toto řešení vhodné pro komerční prostory, kde je zákazník v nájmu a je nucen v případě opuštění prostoru vrátit podlahu do původního stavu.

Materiál je víceúčelový, lze jej použít ve zdravotnictví a školství, ale i ve veřejných prostorách a obchodech.

Třetím pilířem nové kolekce je ochrana životního prostředí

Podlahy Taralay Impression jsou 100% recyklovatelné. Zejména varianta HOP nabízí zcela nové možnosti v oblasti cirkulární ekonomiky. Kromě toho, že v samotné konstrukci je již obsažena vrstva z recyklátu, díky volné pokládce je možné podlahu až doslouží strhnout bez toho, aby byla znečištěna lepidly, kousky podkladu (např. samonivelační stěrka) apod. Takto „čistá” surovina výhledově umožňuje mnohem jednodušší, levnější a širší možnosti následné recyklace.

Více informací o nové kolekci Gerflor Taralay Impression najdete na stránkách www.gerflor.cz.

Fotogalerie

Autor: Ing. Peter Šovčík
Foto: archiv firmy Gerflor