Novinky 2VV na veletrhu ISH

Společnost 2VV, která se zabývá vzduchotechnickými systémy a systémy vytápění, přináší řadu novinek. Se všemi těmito novinkami se zákazníci budou moci seznámit mimo jiné na veletrhu ISH ve Frankfurtu nad Mohanem.

Rok 2015 je pro pardubickou výrobní společnost 2VV rokem, kdy oslaví 20. výročí svého založení. Po dobu své existence postupně vybudovala atraktivní výrobní program zahrnující komponenty vzduchotechnických systémů, vytápěcí jednotky, kompletní nabídku vzduchových clon a v neposlední řadě stále se rozšiřující sortiment větracích a rekuperačních jednotek. Společnost 2VV se tak zařadila mezi renomované evropské výrobce, kteří svým zákazníkům poskytují nejenom kvalitní a spolehlivé výrobky a služby splňující nejpřísnější evropské normy, ale díky týmu vysoce kvalifikovaných odborníků zabezpečují i vlastní vývoj výrobků dle nejnovějších oborových trendů.

Toto vše se neobejde bez cílené prezentace výrobků a novinek na nejdůležitějších evropských výstavách, které se v oboru pořádají. Proto se i v letošním roce společnost 2VV bude účastnit největšího mezinárodního veletrhu v oblasti vzduchotechniky, energeticky úsporného vytápění, koupelnového designu a obnovitelných zdrojů energie ISH 2015 ve Frankfurtu, kde se představí nejenom jako tradiční výrobce a dodavatel vzduchových clon, ale zároveň zde uvede i své novinky v oblasti vytápění a rekuperace.

Vytápěcí jednotky SAVANA

V závěru loňského roku společnost 2VV uvedla na trh novou generaci vytápěcích jednotek SAVANA, která navazuje na předchozí řadu a díky své variabilitě, pěti variantám čelních krytů, možnosti výběru ze dvou úrovní tepelného výkonu a také díky doplnění antikorozního provedení, předchozí generaci vytápěcích jednotek významným způsobem rozšiřuje.

Jednotky SAVANA jsou určeny pro teplovzdušné vytápění větších prostor průmyslového charakteru, jako jsou např. výrobní haly, sklady, sportovní zařízení, logistická centra nebo výstavní prostory. Antikorozní provedení SAVANA INOX Plus navíc umožňuje instalaci v prostorech s vyšší náchylností ke korozi, jako jsou farmy, kravíny, drůbežárny, myčky automobilů, bazény, masokombináty nebo pekárny. Výkonově nová řada pokrývá aplikace od 1 000 m3/h do 6 000 m3/h, samozřejmostí je možnost nástěnné i podstropní instalace. Při vývoji jednotky byl kladen důraz na to, aby její konstrukce byla dostatečně pevná a při provozu nedocházelo k nežádoucím rezonancím. Konstrukce jednotky tedy napomáhá nejenom optimalizaci vzduchovému výkonu, ale kromě toho zajišťuje také velmi nízkou hlučnost zařízení.

Vytápěcí jednotka SAVANA ve standardním provedení
Vytápěcí jednotka SAVANA v nerezovém provedení

Průmyslová clona INDESSE

V souvislosti s vytápěním nelze nezmínit upgrade průmyslové clony INDESSE. Řada průmyslových clon INDESSE je dlouholetou stálicí v sortimentu 2VV a patří k nejprodávanějším typům ve svém segmentu. V letošním roce prochází konstrukce INDESSE důkladným faceliftem. Zákazníci se tak mohou těšit nejenom na rozšíření řady pro pokrytí více aplikací a podstatné zlepšení všech výkonových parametrů, ale i na jednodušší montáž a intuitivní regulaci clony.

Systém WiTouch

V sortimentu rekuperačních jednotek pro komerční segment společnost 2VV v loňském roce úspěšně uvedla dvě nové řady: jednotky ALFA 85 s rotačním regenerátorem a jednotky ALFA 95 s protiproudým výměníkem. Své zkušenosti a jedinečné know-how z neustále se rozvíjejícího trhu energeticky šetrných zařízení zúročuje společnost 2VV nejenom v konstrukci samotných výrobků, ale stejně tak i ve vývoji moderní regulace, která svou funkcionalitou maximálně podpoří využití rekuperačních jednotek jako velmi efektivního nástroje určeného pro větrání objektů bez plýtvání použitou energií.

V souladu se současnými trendy a požadavky moderní doby jsou rekuperační jednotky ALFA 85 a ALFA 95 vybaveny systémem WiTouch, který umožňuje připojení jakéhokoli „smart” zařízení. Jednotku je možné potom jednoduše ovládat vzdáleným přístupem přes internet z mobilu, tabletu nebo počítače. Samozřejmostí je grafické znázornění aktuálního provozního stavu jednotky s ukládáním historie chodu a zobrazením chybových hlášek.

Servisní software

Snadná servisovatelnost je jedním z klíčových parametrů, které se na základě požadavků zákazníků při vývoji ve společnosti 2VV vždy zohledňují. Pro snadné nastavení rekuperačních jednotek byl připraven speciální servisní software.

Software je připraven k volnému stažení na webových stránkách výrobce s automatickou aktualizací. Software umožňuje přímé řízení jednotek s možností simulace chyb a obsahuje databanku chyb se záznamem předchozích provozních stavů jednotky. Samozřejmostí je intuitivní ovládání v grafickém prostředí.

Menu servisního software

2VV na ISH

Návštěvníci expozice společnosti 2VV na frankfurtském veletrhu ISH, kterou najdete v hale 11.1 na stánku A51, se mohou těšit nejenom na novinky a systémy ovládání popsané výše, ale také na představení nového konceptu rekuperační jednotky pro rezidenční segment. Přijďte se seznámit s našimi výrobky a vyzkoušet si, jak fungují. Na Vaši návštěvu se těší obchodní tým společnosti 2VV.

Autor: Marcela Smolíková
Foto: Archiv firmy