Podomítkový instalační rám Rapid SLX představuje produkt, který výrazně usnadňuje práci instalatérům. Je vybaven nejen osvědčeným rychlomontážním systémem, ale také velkým, ergonomickým přístupem k celému splachovacímu systému a všem přípojkám.

Novinky GROHE: podomítkový instalační rám a nová splachovací tlačítka

Trend, který si žádá adekvátní propojení funkce s elegantním vzhledem, neminul ani sanitární technologie. Společnost GROHE produkuje designově vytříbené koupelnové zařízení a požadavky čím dál náročnější klientely zvládá naplňovat i díky zázemí, do něhož se řadí mimo jiné továrna v Porta Westfalica, jež se postupem času stala technologickou centrálou firmy.

Tento článek si klade za cíl představit dvě hlavní novinky, s nimiž společnost GROHE přišla v nedávné době a které si zaslouží pozornost. Jde o revoluční systém Rapid SLX určený pro podomítkovou instalaci a o nová minimalistická a přitom vysoce funkční splachovací tlačítka. Jaké výhody přinášejí uživatelům?

Společnost GROHE přišla v nedávné době se dvěma novinkami: revolučním systémem Rapid SLX určeným pro podomítkovou instalaci a s novými minimalistickými a přitom vysoce funkčními splachovacími tlačítky.

Rapid SLX a nová továrna

Investice do továrny v německém městě Porta Westfalica se za poslední 4 roky vyšplhaly na přibližně 3 miliony eur. Byla zde zahájena také výroba zmíněného podomítkového systému Rapid SLX pro toalety. „Je mi neuvěřitelnou ctí stát v čele výroby tak důležité součásti portfolia společnosti GROHE, jakou je instalační systém Rapid SLX. Trh s instalačními systémy neustále roste. Díky tomu, že nabízíme řešení s integrovaným řízením průtoku, které lze snadno nastavit i bez demontáže vypouštěcího ventilu, a snadno dostupným zapojením vodovodní a elektrické přípojky pro dodatečnou instalaci sprchové toalety, nabízíme jednoznačně sofistikovanější produkt než konkurence,“ vysvětluje Peter Brendecke, vedoucí továrny.

Továrna v Porta Westfalica:

  • Výrobky: instalační systémy, ventily, splachovací tlačítka a splachovací ventily
  • Počet zaměstnanců: 475
  • Statistiky: Každý rok továrna vyrobí přibližně 1,8 milionu instalačních systémů, asi 2,2 milionu splachovacích tlačítek a bezmála 300 000 samozavíracích baterií.

Podomítkový instalační rám Rapid SLX představuje produkt, který výrazně usnadňuje práci instalatérům. Je vybaven nejen osvědčeným rychlomontážním systémem GROHE, ale také velkým, ergonomickým přístupem k celému splachovacímu systému a všem přípojkám. Mimořádně praktickým prvkem je také integrované řízení průtoku, které usnadňuje regulaci objemu a intenzity splachování. Objem spláchnutí lze nastavit během několika vteřin bez nutnosti demontovat vypouštěcí ventil, a to i po dokončení instalace rámu a obložení koupelny. Instalační rám tak oceníte zejména při montáži toalety s mísou bez okrajového splachovacího kruhu, protože můžete snadno a rychle seřídit sílu spláchnutí tak, aby voda nestříkala kolem.

Instalační systém Rapid SLX tak nabízí obrovskou míru flexibility, která sahá mnohem dál než k úvodní montáži. Kromě regulátoru průtoku obsahuje nový rám také dedikované trubky pro zapojení vodovodní a elektrické přípojky pro pozdější montáž sprchové toalety. Univerzální vodovodní přípojka a integrovaná elektrická zásuvka jsou snadno dostupné skrze otvor za toaletou. Provádět rozsáhlé konstrukční zásahy kvůli maličkostem tak již nebude zapotřebí.

Instalační systém Rapid SLX poskytuje mimo jiné i snadnou dostupnost vodovodní přípojky a integrované elektrické zásuvky skrze otvor za toaletou, což zamezí budoucím rozsáhlým konstrukčním zásahům kvůli maličkostem.

Nový instalační rám navíc umožňuje výběr ze dvou velikostí splachovacích tlačítek, která jsou neobvykle tenká – jejich tloušťka činí pouhých 5 mm. Představují dokonalé řešení do nadčasových a esteticky vyladěných koupelen. Každá velikost je dostupná ve třech designových variantách a dvanácti barvách. „Spojení instalačního systému Rapid SLX a našich splachovacích tlačítek tvoří úžasně flexibilní produkt pro odborníky ze sanitárního průmyslu a projektanty z celého světa, kteří díky němu mohou svým zákazníkům nabízet osobitá koupelnová řešení, jaká byla ještě nedávno nemyslitelná,“ dodává Brendecke.

Nový instalační rám navíc umožňuje výběr ze dvou velikostí designových splachovacích tlačítek, která jsou neobvykle tenká – jejich tloušťka činí pouhých 5 mm.

Nová splachovací tlačítka

Funkcionalita hraje u splachovacích tlačítek zcela klíčovou roli. Tlačítka by však měla dobře vypadat a zapadnout do celkového konceptu koupelny. Nová splachovací tlačítka GROHE, jež jsou v současnosti uváděna na trh, jsou mimořádně kompaktní a minimalistická. K dispozici jsou v mnoha tvarech, od čtvercového po kulatý, a hovoří stejným estetickým jazykem jako vodovodní baterie a sprchy stejného výrobce. Vývojářům společnosti GROHE se podařilo úspěšně zmenšit velikost splachovacích tlačítek na pouhých 130 mm, avšak bez omezení přístupu k cisterně či zkomplikování údržby. Tato kombinace stylového designu a pokročilé funkcionality zaručeně bude atraktivní pro interiérové designéry, instalatéry i samotné uživatele.

Nová splachovací tlačítka:

  • jsou kompatibilní se všemi populárními cisternami GROHE,
  • disponují magnetickým uchycením pro snadnou instalaci bez nářadí,
  • jejich připojení k pneumatické hadici je jednoduché.

Rozšířením již tak velmi rozsáhlé řady moderních splachovacích tlačítek o modely Skate Cosmopolitan S, Nova Cosmopolitan S a Arena Cosmopolitan S nyní společnost GROHE nabízí skutečně kompletní portfolio produktů pro koupelnový design na míru každému. Pro harmonický soulad s ostatními produkty společnosti jsou nová splachovací tlačítka k dispozici v chromové, matně chromové a alpsky bílé povrchové úpravě či úpravě SuperSteel. Plná kompatibilita se všemi populárními cisternami GROHE znamená, že lze nově představenými tlačítky vybavit téměř jakoukoliv koupelnu. Díky technologii GROHE EasyConnect, tedy spojení tlačítka se splachovacím ventilem pomocí pneumatické hadice, je navíc instalace rychlá a nevyžaduje žádné nářadí. Tlačítko drží na svém místě pomocí speciálních magnetických držáků. To samozřejmě také znamená mimořádně snadnou údržbu – navzdory menšímu rozměru otvoru do revizní šachty.

Nová splachovací tlačítka GROHE jsou mimořádně kompaktní. K dispozici jsou v mnoha tvarech, od čtvercového po kulatý. Vývojářům se podařilo úspěšně zmenšit jejich velikost na pouhých 130 mm, avšak bez omezení přístupu k cisterně či zkomplikování údržby.

Ekonomická spotřeba vody je zajištěna osvědčenou technologií duálního splachování, která mísu propláchne vždy odpovídajícím objemem vody rychle a efektivně.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv společnosti GROHE AG