Prémiový koncept řady Atrio Private Collection posouvá koupelnový design na doposud nepředstavitelnou úroveň.

Zákazník tvůrcem vlastní osobité koupelny: kolekce GROHE Colors nabízí maximální flexibilitu a svobodu navrhování

Rafinované barvy a rozmanité povrchové úpravy produktů GROHE umožňují vytvořit interiérový koncept, který povede ke zrodu dokonale sladěné koupelny. Vše je podtrženo kvalitou zpracování celého sortimentu, jíž je dosaženo revoluční technologií povrchové úpravy – fyzikální depozicí z plynné fáze (PVD). Společnost GROHE je navíc jediným dodavatelem kompletních koupelnových řešení obsahujících veškeré vodovodní baterie, sprchy, splachovací tlačítka, keramiku a doplňky.

Vnímání koupelny se za poslední léta zásadně změnilo. Původně to byl ryze funkční prostor zaměřený na osobní hygienu, avšak v dnešní době je koupelna jakýmsi útočištěm před hektickým světem okolo nás. Navíc, hranice mezi jednotlivými sekcemi našich domů a bytů se postupně ztrácejí. Koupelna se otevírá a stává se plnohodnotným obytným prostorem, což zvyšuje nároky na kvalitu a estetickou stránku koupelnového vybavení. Tento trend je navíc doplněn čím dál tím častějším přáním zákazníků uzpůsobit si svou koupelnu podle vlastního vkusu a zohlednit designový koncept celého interiéru domova. Z koupelny se prostřednictvím dokonalé harmonie jejích jednotlivých prvků stává unikátní prostředek pro seberealizaci. Hlavní vliv na celkovou atmosféru místnosti přitom mají barvy. Proto společnost GROHE představuje kolekci GROHE Colors, která nabízí maximální svobodu volby – deset dechberoucích barev a dvě povrchové úpravy napříč všemi koupelnovými produkty, od baterií a sprchových systémů až po splachovací tlačítka a veškeré doplňky, pro dokonale sladěnou koupelnu bez kompromisů.

Kolekce GROHE Essence se vyznačuje minimalistickou dokonalostí.

Nadčasová krása inspirovaná designovými trendy

Při rozhodování o barevných variantách se designéři společnosti GROHE nechali inspirovat celosvětovými trendy, které odolávají i zkoušce času: „Během našich návštěv na všemožných veletrzích a výstavách jsme zpozorovali, že domácí nábytek čím dál tím více tíhne k tmavým, teplým barvám. Jde momentálně o celosvětový trend v barevných povrchových úpravách. Na jeho základě jsme navrhli barevný koncept, který se bezvadně hodí do všech moderních, pečlivě navrhovaných interiérů. Jakmile zainvestujete do určitého barevného tónu v koupelně, není jeho výměna tak snadná, jako například vymalovat stěnu. Kolekci GROHE Colors jsme vytvořili tak, abychom našim zákazníkům dodali prostředek, kterým mohou realizovat i ty nejodvážnější vize koupelnového designu. Současně jsme však dbali na to, aby byly jednotlivé barevné kombinace nadčasové a jejich zpracování si udrželo svou kvalitu po mnoho desítek let.

Díky deseti barevným variantám a dvěma povrchovým úpravám lze nyní ty nejoblíbenější designové řady GROHE integrovat do jakéhokoliv konceptu koupelny.

Dechberoucí intenzita barev a odolnost

Spojení estetiky a dokonalé funkčnosti je pro kolekci GROHE Colors typické. Kromě již tradiční chromové je součástí této kolekce dalších devět barevných a dvě povrchové varianty: SuperSteel, Cool Sunrise, Warm Sunset, Nikl a Hard Graphite, všechny v kartáčované a leštěné verzi. Bezkonkurenční úroveň kvality je zajištěna inovativním výrobním procesem, který se nazývá PVD, neboli fyzikální depozice z plynné fáze. Kořeny tohoto výrobního postupu sahají do leteckého průmyslu a výsledek nastavuje zcela nové jakostní standardy pro povrchové úpravy. Během prvního kroku jsou plastové komponenty pečlivě vyčištěny a tepelně zpracovány v peci, kde plastové komponenty procházejí procesem odplynění. Druhý krok spočívá v aplikaci samotného potahu PVD. Tento proces probíhá ve vakuu a skládá se ze tří dílčích kroků: Nejdříve se substrát očistí, poté se na něj nanese základová vrstva a následně barevný nátěr. Tento proces umožňuje vytvořit pestřejší škálu barev a zároveň způsobuje, že povrch je třikrát tvrdší a desetkrát odolnější proti poškrábání než pozinkované povrchy.

Společnost GROHE umožňuje architektům, designérům a koncovým zákazníkům možnost navrhnout si svou vlastní baterii.

GROHE Colors: flexibilní výběr barev pro všechny tradiční produktové řady

Díky deseti barevným variantám a povrchovým úpravám lze nyní ty nejoblíbenější designové řady vodovodních baterií, sprch, doplňků a splachovacích tlačítek GROHE integrovat do jakéhokoliv sladěného konceptu koupelny – od elegantních baterií GROHE Atrio a smyslného minimalismu baterií GROHE Lineare přes minimalistickou dokonalost kolekcí GROHE Essence, Allure Brilliant nebo Eurocube až po nejnovější baterii GROHE Plus, která vás uchvátí svým odvážným, geometrickým designem inspirovaným písmenem D. Harmonickou souhru barev poté uzavírají populární zápustné pákové baterie, podomítková varianta systému GROHE SmartControl, inovativní ruční sprcha Rainshower SmartActive a hlavová sprcha s více režimy proudu Rainshower SmartActive.

Více informací získáte na webových stránkách www.grohe.com

Fotogalerie

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv společnosti GROHE AG