Ukázka uplatnění řady baterií GROHE Atrio.

Zákazník spolutvůrcem: GROHE Colors nabízí maximální flexibilitu i svobodu při zařizování koupelny

Naše vnímání koupelny se za poslední léta zásadně změnilo. Z ryze funkční místnosti určené k osobní hygieně se stalo útočiště před hektickým světem. Koupelna se proměnila v plnohodnotný obytný prostor, jemuž bývá při návrhu věnována stejná péče jako zbytku domu či bytu. Díky kolekci GROHE Colors si každý uživatel může tuto místnost zařídit podle vlastního vkusu a vychutnat si tvůrčí svobodu.

Osm dechberoucích barev a povrchových úprav napříč všemi koupelnovými produkty – od baterií přes sprchové systémy až po splachovací tlačítka a veškeré doplňky – umožňuje vytvořit dokonale sladěnou koupelnu bez kompromisů. Kolekce GROHE Colors nabízí rafinované barvy a povrchové úpravy pro koncept dokonale sladěné koupelny a prvotřídní kvalitu zpracování díky revoluční technologii PVD.

Společnost GROHE je jediným dodavatelem kompletních koupelnových řešení zahrnujících veškeré vodovodní baterie, sprchy, splachovací tlačítka a doplňky.

Baterie z kolekce GROHE Essence.

Dechberoucí intenzita barev a odolnost vůči poškrábání díky inovativnímu výrobnímu procesu

Kolekci GROHE Colors charakterizuje spojení estetiky a dokonalé funkčnosti. Vedle již tradičního chromového provedení je součástí této řady dalších sedm barevných a povrchových variant: SuperSteel, Cool Sunrise, Warm Sunset, Nikl a Hard Graphite, všechny v kartáčované i leštěné verzi.

Bezkonkurenční úroveň kvality je zajištěna inovativním výrobním procesem, který se nazývá PVD neboli fyzikální depozice z plynné fáze. Kořeny tohoto výrobního postupu sahají do leteckého průmyslu a jeho výsledek nastavuje zcela nové jakostní standardy pro povrchové úpravy. V prvním kroku jsou komponenty pečlivě vyčištěny a tepelně zpracovány v peci, kde plastové komponenty procházejí procesem odplynění. Druhý krok spočívá v aplikaci samotného potahu PVD. Tento proces probíhá ve vakuu a skládá se ze tří dílčích fází: Nejprve se očistí substrát, poté se na něj nanese základová vrstva a následně barevný nátěr. Tento proces umožňuje vytvořit pestřejší škálu barev a zároveň docílí třikrát tvrdšího a desetkrát odolnějšího povrchu vůči poškrábání než u pozinku.

Poznámka: PVD (physical vapour deposition - nanášení odpařením) je technologie přípravy tenkých povrchových vrstev, které vynikají nízkým třením, vysokou tvrdostí, odolností vůči otěru, vysoké teplotě (750°C i více), korozi i kyselinám. Zdroj: Wikipedia (volný překlad redakce).

GROHE_Essence.

Flexibilní výběr barev pro všechny tradiční produktové řady GROHE

Díky osmi barevným variantám a povrchovým úpravám lze nyní ty nejoblíbenější designové řady vodovodních baterií, sprch, doplňků a splachovacích tlačítek GROHE integrovat do jakéhokoli konceptu koupelny – od elegantních baterií GROHE Atrio a smyslného minimalismu baterií GROHE Lineare přes minimalistickou dokonalost kolekcí GROHE Essence, Allure Brilliant nebo Eurocube až po nejnovější baterii GROHE Plus, která vás uchvátí odvážným geometrickým designem inspirovaným písmenem D. Harmonickou souhru barev poté uzavírají populární zápustné pákové baterie, podomítková varianta systému GROHE SmartControl a inovativní ruční sprcha či hlavová sprcha s více režimy proudu Rainshower SmartActive.

Autor: GROHE 1)
Foto: archiv firmy

1) redakčně upraveno