Kuchyňská baterie Zedra získává cenu Kitchen Innovation Award 2021

Nová generace řady kuchyňských baterií GROHE získala cenu „Golden Award – Best of the Best“ v kategorii „Kuchyňské baterie a dřezy“ v rámci prestižní ankety Kitchen Innovation Award 2021. Porotu a spotřebitele ohromilo intuitivní ovládání a pestrá funkční výbava této kuchyňské baterie.

Mezi uživatelsky přívětivé funkce vítězné baterie patří například trojitá sprcha Triple Spray, který je dosud unikátní v produktovém portfoliu výrobce a nabízí přidaný komfort pro každodenní kuchyňské výzvy. Zedra je skvělým příkladem filozofie výrobků společnosti GROHE: design zaměřený na spotřebitele v kombinaci se špičkovými technologiemi, které navíc umožňují ekologičtější spotřebu vody.

Flexibilní ovládání pro každou situaci

Řada GROHE Zedra, která je k dispozici v chromovém provedení nebo nerezové SuperSteel. Vytahovací sprchová hlavice dodává produktu flexibilitu a je ideální pro přípravu pokrmů i čištění dřezu. Benefitem je i sprcha se třemi režimy proudu. Režim Blade Spray slouží, pokud potřebujete velmi intenzivní proud pro čištění odolných nečistot a mastných skvrn, zatímco tradiční sprchový proud je ideální pro oplachování zeleniny. Laminární režim pak poskytuje rovnoměrný, souvislý proud vody, při kterém nehrozí stříkání vody kolem umyvadla. Díky magnetickému dokování se sprcha po dokončení práce zasune zpět do své polohy – hladce a snadno. To platí i pro instalaci baterie: Díky montážnímu systému GROHE FastFixation Plus je instalace bezproblémová.

Tryskový proud Blade Spray navíc ve srovnání s běžným sprchovým proudem šetří až 70 % vody. Integrované tlačítko pro pozastavení na sprchové rukojeti navíc umožňuje kdykoliv zastavit průtok vody, například při přesouvání sprchy mezi hrnci. Tato funkce pomáhá nejen šetřit vodou, ale také zabraňuje nechtěnému vytopení kuchyňské linky. Oddělené vnitřní rozvody navíc zaručují, že se pitná voda uvnitř baterie nikdy nedostane do kontaktu s olovem a niklem.

Model Zedra Touch je přitom vybaven technologií GROHE EasyTouch, která umožňuje uživatelům ovládat proud vody dotykem ruky, zápěstí nebo lokte. Dotykové ovládání je ideální pro manipulaci se špinavýma rukama, zejména při přípravě syrového masa a ryb. Teplotu vody pro funkci EasyTouch lze předem nastavit pomocí integrovaného směšovacího ventilu, který zajišťuje bezpečnou teplotu vody a zabraňuje opaření.

Autor: tisková zpráva 1)
Foto: archiv společnosti GROHE AG

1) redakčně zkráceno