Novinky v krytinách i fotovoltaice přinesou únorové veletrhy Střechy Praha a Solar Praha

Dvacátý čtvrtý ročník veletrhu Střechy Praha, který proběhne v termínu 9.–11. února 2023 na výstavišti v Praze Letňanech, nabídne mnoho aktuálních témat. Veletrh s tradičně vysokou návštěvností odborné i laické veřejnosti se uskuteční, stejně jako v minulých letech, souběžně s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí.

Do veletržního dění se samozřejmě promítne současná energetická situace. Na veletrhu budou mít návštěvníci možnost nalézt mnohá řešení, jak co nejefektivněji využít obnovitelné zdroje energie a jak zvýšit energetickou soběstačnost. S touto problematikou úzce souvisí hlavní téma veletrhu – střecha jako zdroj energie.

Rychlý nárůst cen elektrické energie a současné dotační pobídky způsobily raketový růst počtu instalací střešních fotovoltaických elektráren. Na veletrhu vystavovatelé představí horké novinky, nové technologie a systémová řešení vedoucí k výrazné úspoře energií.

Doprovodný program

Úsporám energií se bude věnovat i rozsáhlý doprovodný program veletrhu. Tradiční konference Izolace, tentokrát s netradičním podtitulem „Soběstačnost díky střechám“, se zaměří na fotovoltaiku, zelené střechy a ostatní systémy týkající se nároků na střechy. Další konference s podtitulem „Střecha jako zdroj energie“ provede posluchače stávajícími technologiemi, seznámí je s novými trendy a příležitostmi. Program bude zaměřen i na další témata, jako jsou zelené střechy či digitalizace.

Novinky a zajímavosti na veletrhu

Zde přinášíme výběr zajímavých produktů a služeb, které budou na veletrhu představeny.

Unikátní transparentní střešní systém představí česká společnost NEBESYS, která se bude veletrhu účastnit poprvé. Jde o první systém na světě, který dokáže proměnit šikmou střechu v kompaktní průhlednou plochu s panoramatickým výhledem do exteriéru a díky tomu zajišťuje nadstandardní prosvětlení interiéru. To vše při zachování soukromí uvnitř budov. Systém NEBESYS je k nerozeznání od běžných střech a přitom je jiný a revoluční. Na výběr je mnoho typů krytin. Například prejz, bobrovka, brněnka, ale i mnohé další. Systém umožňuje využít půdní prostory v památkových zónách měst a tím zpomaluje zastavování volné krajiny. NEBESYS zajišťuje větrání interiérů několika přímými systémy i rekuperací. V současné době pracuje společnost na tom, aby byl schopen také ohřívat vodu.

Energetický Holding Malina, který vystupuje pod obchodní značkou Malina Group, zajišťuje kompletní řešení pro fotovoltaické elektrárny. Novinkou je nyní program „Šetřete za energie hned“. Po objednání fotovoltaiky a podpisu smlouvy to pro klienta znamená, že po dobu, než začne jeho vlastní solární elektrárna vyrábět energii a jeho účty za energie začnou klesat, bude každý měsíc na klientův účet posílat peníze za nevyrobenou energii Malina Group. V nabídce společnosti jsou technologicky nejvyspělejší celočerné monokrystalické panely s technologií Half-Cell, asymetrické střídače a lithiové baterie Gen2. Malina Group je generálním partnerem veletrhu Solar Praha 2023.

Společnost SATJAM má pro návštěvníky také připravenu řadu novinek: okapový systém SATJAM Kwadra s hranatým tvarem, dále původně maloformátovou krytinu Taurus v prodloužené velkoformátové verzi SATJAM Taurus Maxx, inovace maloformátové krytiny SATJAM Taurus Modul nebo šablonu SATJAM Rombo Metalic. Společnost na svém stánku pořádá i soutěž o střechu zdarma.

Na stánku Tondach budou moci návštěvníci zhlédnout fotovoltaické moduly, které získaly 2. místo v ekologické soutěži E.ON Energy Globe. Fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile se liší od klasických solárních panelů především tím, že nejsou instalovány nad střešní krytinu, ale jsou instalovány mezi střešní krytinu. Na střeše jsou skutečně nenápadné a nenarušují tak celkový vzhled střechy, což bude k vidění na vystavené modelové stříšce. Společnost představí i další novinku, a to černou engobu s obchodním názvem grafen. Tondach ze skupiny Wienerberger je generálním partnerem veletrhu Střechy Praha 2023.

Přijďte si novinky prohlédnout a načerpat potřebné informace o trendech v oboru!

www.strechy-praha.cz

Autor: Střechy Praha
Foto: archiv organizátora veletrhu