Perfektní podlahu v dřevostavbě zajistí litý cementový potěr CEMFLOW

Počet dřevostaveb v posledních letech roste, dokonce by se dalo říct, že tento typ výstavby zažívá boom, a to především v oblasti rodinných domů. Při stavbě domu na bázi dřeva je však nutné vybírat materiály právě s ohledem na specifika dřevostaveb. Zvýšená vlhkost prostředí, zvláště v době výstavby, totiž může u dřevěných sendvičových konstrukcí způsobit rozkližování panelů, praskání, bobtnání a další podobné defekty. Při konstrukci podlah v dřevostavbách se proto uplatňují lité potěry CEMFLOW.

Složení potěrů CEMFLOW je na bázi cementového pojiva z nabídky skupiny Českomoravský beton. S tímto materiálem lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností bez obav z toho, že by zvýšená vlhkost napáchala v objektu škody.

Krásu podlahy obvykle posuzujeme jen podle položené krytiny, která je viditelná. Aby však vrchní, nášlapná vrstva byla dokonalá, je třeba vybrat i kvalitní základ pro její pokládku. Při použití obyčejných podlah z cementové mazaniny totiž může hrozit výškový rozdíl v rozích jedné místnosti i několik centimetrů, což například značně zkomplikuje instalaci nášlapných podlahových vrstev a poté i nábytku. Litá podlaha je naproti tomu perfektně rovná a zároveň velmi pevná i bez použití ocelové výztuže.

Příjezd techniky a doprava CEMFLOW.

Při použití potěru obecně zabudováváme do podlahové konstrukce určité množství technologické vody, která musí co nejdříve vyschnout, nejpozději však před pokládkou finálních, tj. nášlapných vrstev podlahy. S ohledem na kratší dobu potřebnou k vyschnutí podlahové vrstvy, v určitých případech, oproti jiným materiálům, například potěru na bázi síranu vápenatého (anhydrit), je litý cementový potěr CEMFLOW pro dřevostavby ideální volbou. Rozhodující jsou v tomto směru požadavky na maximální vlhkost před realizací dalších podlahových vrstev, které jsou pro potěry cementové méně přísné než pro potěry anhydritové, hlavně pro ty bez podlahového vytápění.

Charakteristika cementového litého potěru CEMFLOW

Litý cementový potěr CEMFLOW, který vyrábí skupina Českomoravský beton, vyniká vysokou pevností v tahu za ohybu, rychlým nárůstem pevností po zatvrdnutí a tím pádem také možností brzkého zatížení konstrukce. Díky tekutosti, obdobné jako u samozhutnitelných betonů, je uložení potěru snadnější. Vysoká hutnost a dokonalé zalití minimalizují odpor při prostupu tepla, a tím urychlují prohřátí vytápěného prostoru. CEMFLOW se používá k vytváření vnitřních podlahových konstrukcí i bez použití ocelové výztuže. Její použití pro zvýšení únosnosti podlahového souvrství (vhodné například v garážích) je však možné. CEMFLOW lze řešit i v barevném provedení a jako finální pochozí povrch.

  • Chystáte se na litou podlahu? Skupina Českomoravský beton vám poradí, jak na to! Skupina Českomoravský beton dodává cementový litý potěr pod obchodní značkou CEMFLOW. S tímto potěrem lze během pár hodin dosáhnout perfektně rovných podlahových ploch s vynikající pevností bez obav z toho, že by zvýšená vlhkost napáchala v objektu škody. Realizace lité podlahy s CEMFLOW je velmi jednoduchá a rychlá. Přesvědčit se o tom můžete ve fotoreportáži níže, která zobrazuje pokládku lité podlahy o ploše cca 120 m2 s využitím cementového litého potěru CEMFLOW v rodinném domě, včetně praktických rad a tipů na správné provedení lité podlahy.

Fotogalerie

Dřevostavby, ale i sklepy, sauny a wellness

Vedle dřevostaveb se CEMFLOW výborně uplatní při rekonstrukcích i v klasických zděných novostavbách, včetně prostorů s vyšší vlhkostí, jako jsou historická zástavba, garáže, sklepy, wellness prostory a podobně. Lité potěry CEMFLOW vynikají vysokou tekutostí, takže materiál vyplní veškeré prostory, například mezi trubkami či kabely, a snadno se ukládá do konstrukce. Díky jednoduché manipulaci s litými potěry se tak realizace kompletních podlah rodinného domu zkrátí přibližně na polovinu. Materiály pro lité podlahy jsou vyráběny v betonárnách skupiny Českomoravský beton s plně automatizovaným systémem řízení dle speciálních a ověřených receptur.

Realizace lité podlahy s potěrem CEMFLOW je velmi jednoduchá a rychlá. Čerstvá tekutá směs se přečerpá na určené místo, kde ji odborná firma zpracuje do požadované roviny. Po ukončení práce se veškeré zařízení ze stavby ihned odváží. Zůstane krásná a perfektně rovná podlaha, která bude spolehlivě sloužit jako základ či finální povrch desítky let. Za jeden den je možné nalít plochu až 1000 m2. Hotová podlaha je už po 24–48 hodinách pochozí a po 4–5 dnech ji lze zatížit lehkým stavebním provozem.

Minimální tloušťku podlahy z litého cementového potěru CEMFLOW pomůže navrhnout kalkulátor tloušťky litého potěru. Podrobné informace a kontakty najdete na produktovém webu www.lite-smesi.cz.o

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv skupiny Českomoravský beton