Stínicí technika ROLROLS

O důležitosti stínící techniky dnes již není třeba hovořit. Předokenní rolety zajišťují v létě příjemné klima v domě, interiérové stínící prvky zvyšují komfort a vzhled interiéru a chrání jej před slunečním zářením. Široký sortiment předokenních rolet, markýz, látkových rolet, žaluzií, římských rolet, japonských posuvných stěn, ale také garážových vrat a pojezdových bran vyrábí a montuje již přes deset let společnost ROLROLS.

Součástí spolupráce firmy se zákazníkem je také poradenství, které zahrnuje zpracování návrhu pro vytvoření optimálního prostředí v objektu. Firemní technik navštíví zákazníka v dohodnutém čase a termínu, vysvětlí všechny podrobnosti, poradí s výběrem nejvhodnějšího řešení a udělá cenovou kalkulaci. Pro lepší výběr a představivost lze nahlédnout i do katalogu výrobků.

Nová prodejna

Nejlepší představu o výrobcích však dává přímá prohlídka produktů ve skutečné velikosti s možností vyzkoušet si jejich funkci. Proto firma ROLROLS nově otevřela největší vzorkovou prodejnu v naší republice. Na ploše téměř 300 m2 vystavuje veškerý sortiment stínící techniky. Také zde můžete získat informace například o řešení nadměrného hluku z ulice, zabezpečení domu či o možnostech elegantního zastínění oken. Podrobné informace můžete získat na výše uvedené adrese, e-mailu info@rolrols.cz či na bezplatné lince 800 104 010.

Nová vzorková prodejna stínící techniky firmy ROLROLS.

Předokenní rolety

Firma ROLROLS vyrábí dva typy:

  • předokenní rolety pod omítku,
  • a předokenní rolety pro dodatečnou montáž.

První z nich, předokenní rolety pod omítku, jsou přirozenou součástí stavby. Tento typ se používá pro novostavby a všude tam, kde se provádí kompletní rekonstrukce. Při montáži se kazeta instaluje nad okno směrem do interiéru. Vodící lišty, které se díky svému profilu přizpůsobí jakýmkoli rozměrům, se pak montují z vnější strany přímo na okenní rám.

Předokenní rolety pro dodatečnou montáž se používají v případech, kde již nelze nainstalovat roletu do stávající zástavby. Jde proto o technicky vhodné i ekonomicky dostupné řešení. Protože se jedná o dodatečnou montáž na stávající okno, není nutný zásah do fasády. Odpadají tedy nepříjemné bourací práce, instalace je čistá a rychlá.

Rolety se vyrábějí přesně na míru a v mnoha barevných variantách. Oba typy lze ovládat ručně nebo dálkově přes motorový pohon.

Předokenní rolety.

Markýzy

Dalším výrobkem jsou markýzy, které jsou pevnou součástí stavebního objektu a dotvářejí tak jeho celkový vzhled. Firma ROLROLS je dodává v 18 typech konstrukcí, v minimálních šířkách od 180 cm do 1200 cm a s vysunutím od 150 cm až do 500 cm. Nosná konstrukce markýz, sklopné a výsuvné části jsou vyrobeny z odolných hliníkových slitin, na povrchu pak s vypalovanou práškovou barvou. Základní ovládání markýz je ruční, klikou, nebo motorem s dálkovým ovládáním. Pro vlastní stínění se používá speciální textilní materiál s vysokou pevností v tahu. Textilie jsou stálobarevné, obsahují UV stabilizátor, dále jsou vodoodpudivé a impregnované proti vodě i plísním a s celkovou antistatickou úpravou.

Látkové rolety

Současné látkové rolety, které firma instaluje, jsou vyrobeny z velmi kvalitních materiálů a v široké škále 120 různých barevných odstínů. Látkové rolety se dodávají v celkem osmi provedeních, jejich konstrukce je hliníková, materiál obsahuje skelné vlákno, které je odolné proti propustnosti slunečního záření a rolety dokonce obsahují i UV filtry.

Látkové rolety.

Žaluzie

K nejrozšířenějším a zároveň nejoblíbenějším stínícím prvkům patří žaluzie. K jejich největším výhodám potom možnost plynulé změny a regulace stínícího účinku a to velmi jednoduchým způsobem. Všechny typy žaluzií jsou nenáročné na údržbu, mají dlouhodobou funkčnost i životnost. Žaluzie nabízí firma v různém provedení, z několika druhů materiálu včetně dřevin a samozřejmě v široké barevné škále.

Látkové žaluzie.

Kromě vertikálních a horizontálních žaluzií se vyrábějí také žaluzie Plisé. Jedná se o velmi dekorativní látkové skládané žaluzie v mnoha barevných odstínech. Vlastní látka má pak různou intenzitu průsvitnosti. Základním materiálem je 100% polyester, některá provedení jsou na povrchu opatřena hliníkem, který je na látku nanášen napařovací technologií. Smyslem této úpravy je maximálně zvýšit odraz slunečního záření.

Žaluzie Plisé umožňují zastínit atypická provedení oken, například kruhové, půlkruhové, šikmé a trojúhelníkové okenní tvary. Používají se i na střešní okna a zimní zahrady.

Žaluzie Plisé.

Římské rolety

Současným módním hitem jsou římské rolety. Důvodem je jejich vysoce dekorativní charakter, který je způsoben řasením. Římská roleta se skládá vzhůru, nenavíjí se tedy jako klasické látkové rolety. Rolety lze prát při teplotě 30 °C a také jejich údržba je velmi snadná. Moderní mechanizmus umožňuje jednoduché a bezproblémové ovládání pomocí řetízku, k větším systémům se pak dodávají motorové pohony s dálkovým ovládáním.

Římské rolety.

Japonské posuvné stěny

Japonská stěna je tvořena jednotlivými látkovými panely, které se posunují ve vodící liště. Látka je připevněna v horní části na posuvné hliníkové Al profily pomocí suchého zipu. Celkový počet potřebných panelů je dán rozměrem stěny dle prostoru k zastínění. Panely lze pomocí ovládací šňůry shrnovat buďto od středu, nebo celkově na levou či pravou stranu. Japonských stěny mají velmi elegantní design, snadnou i rychlou montáž a jednoduchou obsluhu.

Japonská posuvná stěna.

Další sortiment

Kromě stínící techniky firma ROLROLS nabízí například několik provedení garážových vrat, které se liší podle použitého systému otevírání, materiálového provedení a komfortu ovládání a dále pojezdové brány. Jejich výroba je vždy individuální na zakázku podle prostorového řešení vjezdu, stávajícího oplocení a požadavků na ovládání.

Autor: Ing. Hana Solařová
Foto: Archiv firmy