Speciálně tvrzená povrchová úprava dodává plastovým oknům VEKA SPECTRAL působivý design
Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Plastová okna nemusí být tuctová. Vsaďte na VEKA SPECTRAL

Investujete do výstavby nebo provádíte rekonstrukci a k vaší moderní barevné fasádě se bílá plastová okna jednoduše nehodí? Zatímco před pár lety by to byl problém, dnes čelí investoři opačnému dilematu. Z rozmanité nabídky různobarevných odstínů tvrzené povrchové úpravy VEKA SPECTRAL si často nemohou vybrat. Platí to i v případě, že mezi hlavní kritéria vašeho rozhodování patří kvalita, dlouhodobá životnost, odolnost i designové provedení plastových oken.

Důvodem oblíbenosti a vyšší poptávky po plastových okenních profilech různých barev je fakt, že koncoví zákazníci i developeři mají zájem o rozmanitější barevnost fasád svých projektů. A výsledný efekt chtějí logicky podtrhnout vzhledově jedinečnými okny. „Bílá plastová okna jsou klasika, ale trendy hovoří jasně – developeři, architekti, projektanti i koncoví zákazníci žádají barevnou různorodost. Proto jsme ve společnosti VEKA vsadili na VEKA SPECTRAL – speciálně tvrzenou povrchovou úpravu odolnou proti poškrábání a otěru, která navíc dodává plastovému oknu působivý design. A protože věříme kvalitě této technologie i procesu výroby, dáváme zákazníkům na VEKA SPECTRAL prodlouženou záruku 10 let,” říká Milan Klepsa, hlavní zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

Na českém trhu je VEKA SPECTRAL k dispozici od roku 2017 a z původních tří barevných odstínů je nyní v nabídce již jedenáct

Na českém trhu je VEKA SPECTRAL k dispozici od roku 2017 a z původních tří barevných odstínů je nyní v nabídce již jedenáct. „Zájem je velký, takže kromě původní šedé, antracitové a umbra jsme do nabídky zařadili dalších osm barev – letos se naši zákazníci dočkali i sépiově hnědé a vínově červené,” prozrazuje Klepsa.

VEKA i její zákazníci reagují na evropské trendy

Čeští zákazníci si na výhody spojené s povrchovou úpravu VEKA SPECTRAL rychle zvykli. To, že produkt vyhledávají, potvrzuje i okenářská firma OKNOTHERM. Ta jako obchodní partner společnosti VEKA zařadila povrchovou úpravu VEKA SPECTRAL do své nabídky produktů jako jedna z prvních. „Největší zájem registrujeme o VEKA SPECTRAL v barevných provedeních anthrazit ultramatt a umbra ultramatt. Důvody pro tyto preference vidíme především v soudobém trendu evropské architektury, který upřednostňuje temnější, matné odstíny. Češi jdou v tomto směru zkrátka s dobou,” říká Pavel Homolka, obchodní ředitel společnosti OKNOTHERM.

Nejvyšší možná kvalita dostupná na současném trhu. Plastová okna a dveře z profi lů třídy A dle normy ČSN EN 12608 se vyznačují garantovanou tloušťkou stěn 3,0 mm

Jednotný design oken i dveří

Společnost VEKA a její partneři myslí i na majitele domů, kteří si přejí mít v odstínu VEKA SPECTRAL barevně sladěna nejen okna, ale celou fasádu domu. „Nyní je u našich partnerů, jako je OKNOTHERM, možné objednat například hliníkové dveře nastříkané speciální práškovou barvou, která přesně odpovídá barevným odstínům VEKA SPECTRAL. Zákazník tak docílí toho, že jeho okna a dveře budou v identické barvě,” uzavírá Milan Klepsa.

Nechte se inspirovat uměním dokonalého povrchu. Nanesením povrchové úpravy VEKA SPECTRAL na profi l se okna stávají mimořádně odolnými proti povětrnostním vlivům a vykazují dlouhou životnost.

VEKA AG

Společnost VEKA vykonávala od založení v roce 1969 průkopnickou práci při vývoji profilů a podstatně přispěla k dobré pověsti, které plastové okno dnes u stavebníků, plánovačů a architektů požívá. Tuto cestu bude společnost důsledně následovat i v budoucnu.

Kvalita produktů VEKA začíná u profilových systémů a současně sahá daleko za ně. Společnost udržuje nejvyšší standardy pro okenní profily, které platí v Evropě (kvalita VEKA třídy A s tloušťkami stěn podle DIN EN 12608). Při dalším vývoji technologie profilů pak lze dát pouze jeden cíl: zvýšit výkonnost. Konec konců jsou na okenní profily kladeny stále vyšší požadavky.o

Související články

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv VEKA AG