Přidat na Seznam.cz Přidat na Google News

Plastová střešní okna ROTO Designo v nových dekorech

V září 2011 představila společnost ROTO na veletrhu For Arch v Praze- Letňanech moderně navržený stánek, na němž na 70 m2 uvedla na trh novinku pro podzim 2011 – plastová střešní okna Roto Designo R7 a R4 v dekorech Borovice a Zlatý dub.

Nové dekory nabízejí propojení plastového profilu s příjemným dojmem dřevěného masivu a všech výhod plastových střešních oken Roto.

Střešní okno Roto Designo R7 v dekoru Zlatý dub

Dlouhá životnost

Plastová střešní okna Roto Designo se vyrábějí již více než 20 let a jejich životnost je nesrovnatelně vyšší než jakéhokoliv dřevěného střešního okna. Jsou vyráběna z osvědčených materiálů německé kvality, proto výrobce garantuje na profil křídla i rámu 15 let záruky proti prasknutí. Profil je odolný také proti UV záření.

Střešní okno Roto Designo R7 v dekoru Borovice

Plastová střešní okna Roto Designo R4 a R7 v dekoru Borovice a Zlatý dub jsou standardně vybavena dvěma druhy izolačních dvojskel se součinitelem prostupu tepla celého okna Uw = 1,3 W/(m2K): Roto blueLine (..5) – tepelně-izolační sklo, zvenku tvrzené, a Roto blueLine Plus (..8A) – tepelně-izolační sklo, oboustranně bezpečnostní, se samočisticí vrstvou Aquaclear, zvýšenou izolací proti hluku a přehřívání.

Petra Svačinová, manažerka marketingu ROTO střešní okna s.r.o.

Multifunkční klika

V podkroví bývá často poměrně vysoká nadezdívka, bohužel se tím hodně zvedá i výška spodní hrany střešního okna. Proto se všechna střešní okna Roto vyrábějí s multifunkční klikou dole na křídle a okno je tak snadno ovladatelné.

Multifunkční klika na rámu plastového střešního okna Roto v dekoru Borovice

Nový inovovaný design v odstínu Antracit metallic kopíruje trend antracitových střešních krytin a na první pohled upoutá svým inovativním vzhledem a přesvědčí, že patří do nové generace střešních oken Roto Designo. Podtrhuje eleganci celé střechy.

Stánek společnosti ROTO střešní okna s.r.o. na veletrhu For Arch 2011
Autor: Petra Svačinová
Foto: Archiv firmy, Helena Hejhálková