Pochozí ploché střechy na 22. veletrhu Střechy Praha

Dvaadvacátý ročník veletrhu střech, fasád, dřeva, úspor energií a řemesel Střechy Praha hlásí krátce po první uzávěrce přihlášek účast nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů z oboru, probíhá rovněž intenzivní příprava odborného doprovodného programu. Jedním z nosných témat veletrhu budou pochozí ploché střechy, především střešní zahrady, terasy, balkony a lodžie. Veletrh proběhne ve dnech 6. až 8. února 2020 v PVA EXPO PRAHA.

Zvýrazněné téma

Zvýrazněné téma pochozí střechy reaguje na rostoucí poptávku lidí po relaxaci, volnočasových aktivitách a prostředí pro odpočinek bez nutnosti vyrážet mimo domov. To poskytují právě zmíněné konstrukce. Vedle finálního designového řešení nabídne veletrh i kompletní řešení funkčních vrstev těchto střech, kdy jejich skladba a výběr materiálů musí odpovídat budoucímu využití a podkladní vrstvy musejí být navrženy a provedeny s maximální pečlivostí. S tématem souvisí i široká oblast zastřešení teras či balkonů. Veletrh je tedy ideálním místem k oslovení jak laických uživatelů relaxačních střech, tak dodavatelů technologií a povrchových úprav pro jejich designové ztvárnění i specialistů a realizačních firem schopných zajistit bezproblémový provoz této konstrukce. Dodavatelé zelených střech předvedou systémové skladby, novinky v používaných substrátech a zodpoví časté dotazy, například jak řešit závlahu, aby zeleň na střeše prospívala.

Tradiční témata i novinky

Doprovodný program připravuje pořadatel ve spolupráci s odbornými garanty a partnery veletrhu. Proběhne 21. ročník konference Izolace s nosným tématem izolace mezi paragrafy. V přípravě je šestý ročník fóra Dřevěné konstrukce. Nabitý bude program předváděcí a přednáškové arény v rámci Festivalu dřeva a nářadí včetně atraktivních praktických ukázek nástrojů a řemesel. Přednášky z oboru střešní fotovoltaiky budou tentokrát více zaměřeny na širší veřejnost a poskytnou informace o aktuálních dotačních programech. Ke zvýrazněnému tématu veletrhu (pochozí ploché střechy) se chystá přednáškový blok s názvem Využití střešních plášťů pro běžný život. Dále budou již tradičně zařazeny přednášky o poruchách šikmých i plochých střech. Na aktuální dění ve společnosti naváže konference k 3. a 4. vlně EET a proběhne též setkání u kulatého stolu na téma nástupnictví v rodinných firmách. Samozřejmostí budou bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti výstavby.

Festival dřeva a nářadí

Nosné téma veletrhu se promítne i do úspěšných projektů z minulých let, jakým byl například Festival dřeva a nářadí s rozsáhlou nabídkou vybavení pro profesionály i kutily. Vedle nářadí světových značek uvidíte nabídku krovů, vazníků, pergol, přístřešků, dřevěných teras a dalšího dřevosortimentu. Součástí festivalu bude opět Zóna pro tesaře s množstvím ukázek moderních i tradičních tesařských technik, workshopů, diskusních setkání s osobnostmi v oboru i soutěží zručnosti o hodnotné ceny.

Monitoring napříč odvětvím

Veletrh Střechy Praha je v České republice největším veletrhem svého druhu, kterého se účastní naprostá většina českých firem z oboru a prostřednictvím českých zastoupení i světová špička. Monitoruje dění napříč odvětvím, k vidění bude rozsáhlá nabídka střešních krytin, tepelné izolace, hydroizolace, střešní okna a prosvětlovací prvky, dřevěné konstrukce, solární systémy, kotevní a spojovací prvky, odvodňovací systémy, pracovní oděvy, prvky BOZP a mnoho dalšího. K dispozici budou tedy komplexní řešení a veškeré služby pro stavbu a renovace střech, rekonstrukce a úsporné bydlení, včetně odborného poradenství, přednášek, konferencí a množství praktických ukázek.

Největší výrobci a dodavatelé střešních materiálů již potvrdili svou účast

Zvýšený zájem o účast na veletrhu Střechy Praha 2020 a brzké zasílání přihlášek odráží velkou spokojenost vystavovatelů s předchozím ročníkem, který zaznamenal rekordních více než 25 tisíc návštěvníků. Své názory vyjádřili zástupci mnoha firem i písemně a je možno je zhlédnout na webových stránkách veletrhu, včetně videozáznamu, který přibližuje celkovou atmosféru akce i impozantní stánky vystavovatelů.

Související články

Autor: Bc. Helena Široká 1)
Foto: archiv organizátora akce

1) zpracováno z podkladů pořadatele veletrhu