Příprava veletrhu R+T 2024 je v plném proudu

Na konci září se ve Stuttgartu konala tisková konference k příležitosti veletrhu R+T 2024. Jako hlavní mediální partneři za ČR jsme se jí zúčastnili a musíme říci, že byla zajímavá. Dozvěděli jsme se na ní řadu informací. Nejdůležitější jsou dvě: výstavní plocha areálu je již obsazena a vše se bude točit kolem úspor a přírody. Tmavé barvy v architektuře ustupují a trendem na veletrhu se stanou světlé barvy. Komunikované budou ve spojení s šetřením energie a snížením přehřívání budov.

Přípravy na R+T 2024 běží na plné obrátky. Světový veletrh rolet, vrat a stínicí techniky otevře své brány od 19. do 23. února 2024. Již nyní víme, že zastoupení oborů bude rozsáhlé, neboť se na nadcházející veletrh přihlásilo více než 1 000 firem, které zde představí své novinky a služby. Celý veletržní areál o rozloze 120 000 m2 je vyprodaný a mezinárodní účast opět vysoká. Ze zahraničí přijede vystavovat zhruba 80 % firem ze 45 zemí (zbylých 20 % bude z Německa).

„Všechno ukazuje na to, že veletrh R+T 2024 bude úspěšný. Máme radost, že se lidé z oboru na akci připravují a dychtivě ji očekávají. Také my se už moc těšíme. Pro všechny zúčastněné bude veletrh mimořádným zážitkem se spoustou zajímavostí,“ řekl na tiskové konferenci Sebastian Schmid, člen vedení společnosti Messe Stuttgart, na nadcházející veletrh R+T.

Bernard Schmidt

Nové hlavní téma R+T 2024

Veletrh R+T 2024 opět nabídne všem návštěvníkům spektrum inovací o neuvěřitelné šířce. Již nyní můžeme prozradit, že se novinky z oblasti rolet, vrat a stínicí techniky budou odvíjet od toho, co požaduje trh.

„Udržitelnost je jedním z hlavních témat naší doby – a ústřední téma veletrhu,“ vysvětlil Sebastian Schmid. „Pozorně nasloucháme trhu a vyměňujeme si informace a poznatky s našimi vystavujícími. Intenzivní rozhovory v uplynulých měsících ukázaly, jaký význam mají témata „udržitelnost“ a „energetická účinnost“ při každodenní práci a jak vysoká je poptávka koncových spotřebitelů po takových produktech.“ Dále pokračoval: „Produkty našich vystavujících firem jsou navíc samy o sobě udržitelné, protože mají na základě vysoké kvality bez výjimky dlouhou životnost a zároveň pomáhají šetřit energii. To platí pro venkovní i interiérovou stínicí techniku, stejně jako pro vrata, venkovní pohony atd.“

„Navíc se v minulých letech udělalo hodně pro to, aby se i při výrobě samotných produktů co nejvíce šetřily zdroje – myšlenka udržitelnosti je tak pevně zakotvená na všech úrovních,“ vysvětlila dále Melanie Brenner, manažerka pro řízení veletrhů a událostí ve společnosti Messe Stuttgart.

R+T 2024 otevře své brány od 19. do 23. února 2024.

R+T 2024 má v souladu s tímto trendem vytvořený speciální zelený motiv. Návštěvníci se mohou během veletrhu také těšit na řadu doprovodných programů. Program pro architekty se uskuteční 22. února. Také v roce 2024 se budou udělovat speciální ceny za udržitelnost a energetickou účinnost. Do soutěže o cenu R+T za inovace je přihlášeno 80 firem z 18 zemí. V rámci tiskové konference vystoupily také asociace, které jsou s veletrhem spojeny, a odborníci. Na konci probíhala panelová diskuze mezi zástupci asociací. Na ní jasně zazněla informace, že pokud chceme snižovat náklady na chlazení, které jsou energeticky nejnáročnější, je nutno přejít na světlé barvy. A ty budou mít na veletrhu zelenou.

Motto veletrhu je: “Udržitelně pojatá budoucnost. TogetheR+T“.

Přehled všech vystavujících firem naleznete na: www.rt-expo.com
Vstupenky jsou od nynějška k dispozici na: www.rt-expo.com/ticket

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Archiv Messe Stuttgart