Probíhá první fáze výstavby nového koncertního sálu v Ostravě

Od června letošního roku do ledna roku 2024 probíhá první fáze výstavby nového koncertního sálu v Ostravě. Zahrnuje přeložky inženýrských sítí, bourací práce, vrty pro čerpání minerální vody z podzemí a zemní práce pro stavbu hlavního objektu.

Připomínáme, že projektantem této koncertní haly o špičkové akustice je americký věhlasný architekt Steven Holl, ve spolupráci s Martinem Kropáčem z Architecture Acts. Praha. Je to jeho druhá akce v České republice, první byla rekonstrukce Kafkovy knihovny v Praze.

O projektu haly, která v konečné podobě může připomínat pouzdro na housle, jsme již psali podrobněji. V tuto chvíli přibližujeme několika snímky syrovou realitu zmíněné první fáze výstavby. Zhotovitelem jsou IMOS Brno a IPS Třinec.

Hotové dílo bude součástí ostravského Domu kultury, před více než šedesáti lety projektovaného architektem Jaroslavem Fragnerem, domovského sídla významného hudebního tělesa - Janáčkovy filhamonie. Ta v současnosti vystupuje v sále bývalého kina Vesmír. Perla na závěr: tento koncertní sál se dostane do první desítky nejzajímavějších projektů na světě!

Fotogalerie

Autor: Mgr. Zdeněk Svoboda
Foto: Mgr. Zdeněk Svoboda