Veletrh R+T své brány otevře ve dnech 19. až 23. 2. 2024

Přípravy na R+T v plném proudu

Přední světový veletrh zaměřený na rolety, vrata/brány a stínění R+T, konající se tradičně ve Stuttgartu, je za dveřmi. Letos své brány otevře ve dnech 19. 2. až 23. 2. Kromě mnoha novinek se mohou návštěvníci těšit na zcela vyprodanou výstavní plochu. Nebude zde chybět ani naše redakce v roli hlavního mediálního partnera za ČR.

Co k veletrhu říci? Jeho historie je více než 50letá a společnosti z oboru vždy na R+T – světovém veletrhu rolet, vrat a stínicí techniky – představují své inovace a prezentují řešení pro hlavní témata oboru. Normálně se koná jednou za tři roky, ale letos, díky covidu, to je až po šesti letech. Není se tedy čemu divit, že celý veletržní areál o rozloze 120 000 m² je vyprodaný. Přihlášeno je více než 1 000 vystavujících firem (přibližně 80 % je ze zahraničí, celkem ze 45 zemí). A jak vystavovatelé, tak návštěvníci se na něj patřičně těší.

Co nás na veletrhu čeká

Motto veletrhu je: „Udržitelně pojatá budoucnost. TogetheR+T”. V souvislosti s úsporou energie a snížením přehřívání budov se novým trendem na veletrhu stanou světlé barvy. Pamatovat se bude na bezpečnost a ochranu, design, stavebnictví a architekturu. Veletrh R+T je místem setkávání pro průmysl, barometrem trendů a inovační platformou. Během veletrhu, či na některé z mnoha večerních akcí R+T, mají proto účastníci příležitost k výměně zkušeností, akce jsou také ideálním místem pro mezioborovou diskuzi. Odborná fóra a networking události napomáhají snazšímu navazování kontaktů a dávají účastníkům nový impuls k jejich každodenní práci.

Areál výstaviště bude denně otevřen od 9 hodin ráno do 18.00 večer.

Návštěvníci se mohou během veletrhu těšit na řadu doprovodných programů. Speciální program pro architekty se uskuteční 22. února. Důležitou událostí je R+T Innovation Award (Cena za inovaci). Z celkového počtu 125 produktů přihlášených 79 společnostmi ze 17 zemí jich nezávislá porota nominovala 41. Výherci budou určeni v dalším kroku. Slavnostní předání Ceny za inovaci se uskuteční za přítomnosti vybraných hostů večer před zahájením R+T 2024. Za naši redakci zde budeme ve dvou, takže informace dostaneme hned z první ruky. Těšíme se jak na večírek, tak na vyhlášení cen. Navíc Česká republika má mezi nominovanými produkty své želízko v ohni. Je jím patentová technologie ZOOMTECH® od společnosti BEMATECH s.r.o. Firmě držíme pěsti a o výsledcích soutěže vás budeme informovat nejpozději v dalším vydání časopisu Stavebnictví a interiér.

Velké zastoupení českých vystavovatelů

Na veletrhu R+T bude bez jednoho dvacítka českých vystavovatelů. Číslo to je velmi pěkné a jejich jmenný seznam včetně místa (hala/sektor/stánek), kde vystavují, uvádíme níže:

 • ALUTECH Systems s.r.o. (5A82)
 • BEMATECH s.r.o. (1C51)
 • FMK motorized s.r.o. (10A51)
 • ISOparts s.r.o. (7C91)
 • ISOTRA a.s. (1G32)
 • LG Electric s.r.o. (9C86)
 • Lomax & Co. s.r.o. (10C62)
 • METAL TRADE COMAX, a.s. (9B91)
 • SERVIS CLIMAX, a.s. (9C42)
 • Servis záložních zdrojů s.r.o. (10B97)
 • STÍN KOVO, s.r.o. (4B17)
 • STOTTAN s.r.o. (4B31)
 • STYLCON, s.r.o. (7A71)
 • TOORS CZ s.r.o. (8B01)
 • TRIDO, s.r.o. (8B81)
 • UMBRATEC s.r.o. (7C92)
 • VAPRO SYSTEM s.r.o. (7C90)
 • ŽALUZIE NEVA s.r.o. (7C72)
 • ZEBR s.r.o. (4A31)
V rámci veletrhu R+T bude k vidění i to nejlepší z výstavy OUTDOOR.AMBIENTE.LIVING.

Důležité informace pro návštěvníky

Vydáte-li se na veletrh, stojí za to si předem zakoupit vstupenku. Pokud tak učiníte, potom vás jednodenní vyjde na 45 €, na místě pak za ni zaplatíte 50 €. Zlevněné denní vstupenky mají školáci, studenti, důchodci, osoby se zdravotním postižením (s příslušným průkazem) a děti 6–15 let. Při vstupu je však nutné, aby se prokázali platným dokladem. Za dvoudenní vstupné zaplatíte v předprodeji 60 €, na místě 65 €. Možné je i pořídit si za 75 € permanentku atd.

Dopravit se přímo na místo konání lze letecky (letiště je cca 10 minut chůze od Messe Stuttgart), vlakem, autobusem i automobilem. Rozhodnete-li se pro automobil, tak v blízkosti areálu veletrhu na vás čeká 6 700 parkovacích míst. Využít lze také přilehlá letištní parkoviště. Rozhodnete-li se podívat také do historického centra města, potom nejrychlejším dopravním prostředkem je vlak (nastoupíte přímo u letiště a ten vás doveze přímo na místo). V okolí veletržního areálu i v něm je navíc možné nalézt řadu restaurací i hotelů. Obrovskou výhodou celého komplexu je, že díky dobře navržené infrastruktuře jsou jednotlivá místa konání jen kousek od sebe. Areál výstaviště bude denně otevřen od 9 hodin ráno do 18.00 večer.

Více informací naleznete na webu www.messe-stuttgart.de.

Jak probíhaly předchozí ročníky veletrhu R+T, si můžete přečíst například zde nebo zde.

Autor: Mgr. Helena Hejhálková
Foto: Landesmesse Stuttgart GmbH