Rekonstrukce komínů se sanační sadou HELUZ Profi

Ojedinělou novinku v oblasti sanace a rekonstrukce komínů – sanační sadu HELUZ Profi – přináší na trh společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Souprava určená k rekonstrukci komínů je efektivním, bezpečným a levným řešením pro renovaci starého komínu, který už neslouží tak, jak by měl. Jednoduché a přitom účinné řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s předními českými a slovenskými odborníky v oblasti komínů a splňuje všechny podmínky, které vyžadují normy.

Často se setkáváme se situací, kdy z jinak udržovaného domu ční polorozpadlý komín, který nejen, že ošklivě vypadá, ale především nevzbuzuje pocit důvěry v bezpečný provoz. Není se čemu divit, na komín každoročně působí povětrnostní vlivy, déšť, sníh a především agresivní kondenzáty, které při spalování paliva vznikají. Často tak dochází k situaci, že část komína schovaná pod střechou je ještě zachovalá, zatímco nadstřešní část se prakticky rozpadá. A právě k těmto účelům, kdy se nám nechce nebo prostě z technických důvodů nemůžeme vyměnit celý komín za nový, slouží sanační sada HELUZ Profi.

Sanační sada HELUZ Profi

Popis systému

Hlavní výhoda sady spočívá v použití unikátního nerezového dvouplášťového sanačního dílu HELUZ Profi, který je opatřený tepelnou izolací a umožňuje přechod ze starého čtvercového komína na nový s kruhovým profilem. Neobsahuje přitom žádné betonové prvky (jako je vynášecí deska), které snadno přenáší vysoké teploty z vnitřního prostoru na vnější povrch komínu. Komínové těleso se tak neprohřívá. Ze starého poškozeného komína se tak rázem stane nový, moderní a certifikovaný komín, který již má zadní větrání.

Nerezový dvouplášťový sanační díl HELUZ Profi s tepelnou izolací umožňuje přechod ze starého čtvercového komína na nový s kruhovým profilem Stavebnictví

Snadná montáž

Nadstřešní část komínu se v základním provedení vyzdívá z broušených cihelných komínových tvarovek, které se opatří omítkou, může být také tvořena z prstenců GRAND cihlové, červené, černé či hnědé barvy nebo s imitací břidlice, eventuálně může být obložena cihelnými pásky. Ve všech těchto případech ale zůstává montáž podle příslušného montážního návodu snadná.

Nerezový dvouplášťový sanační díl HELUZ Profi s tepelnou izolací umožňuje přechod ze starého čtvercového komína na nový s kruhovým profilem Stavebnictví

U ukončení komínu je možné volit z mnoha variant krycích desek, komínových límců, klobouků či stříšek Napoleon. Renovovaný komín se pak znovu stane dominantou vaší střechy a ozdobou celého domu.

Sada HELUZ Profi neobsahuje žádné betonové prvky
Autor: Věnceslava Šlechtová
Foto: Archiv firmy