Rohové ventily Comfort s filtrem zaručí nejvyšší kvalitu pitné vody

Schell je již dlouhá desetiletí synonymem pro spolehlivé a kvalitně vyrobené rohové ventily. Tradiční německý výrobce své výrobky samozřejmě také pravidelně inovuje, a vylepšení se proto dostalo i jeho rohovým ventilům Comfort s filtrem.

Mezi důležité požadavky v sanitárních instalacích rozhodně patří ochrana pitné vody před nečistotami a usazeninami. Nejenže se tím chrání samotné armatury, a je tak zajištěna jejich dlouholetá bezvadná funkčnost, ale především se tím přispívá k ochraně samotných uživatelů pitné vody.

Firma Schell proto přišla s novou generací svých úspěšných rohových ventilů Schell Comfort. Je v nich inovovaný jemný filtr z odolného polyetylenu s velikostí oček pouhých 250 mikronů. Díky tomu je zabráněno průniku nečistot již před vstupem do samotné armatury a přitom nedochází k žádnému snížení průtoku vody. Ten si nastavuje uživatel sám dle svých potřeb prostřednictvím ergonomické rukojeti, která ovládá chod dutého vřetene uvnitř ventilu. Právě ve vřeteni se nachází zmiňovaný speciální polyetylenový filtr. K běžné údržbě ventilu není navíc potřeba odborného zásahu, zvládne jí i laik v oboru sanity. Po uzavření ventilu se filtr jednoduše vyšroubuje z osy rukojeti a krátce propláchne pod proudem čisté vody. Inovací u nových ventilů Comfort je také jejich lehčí chod, uzavírání i otevírání probíhá plynule, lehce, bez jakýchkoli tlakových rázů.

Statisticky je kvalita pitné vody odcházející z tuzemských vodáren do rozvodů na velmi vysoké kvalitativní úrovni. Ale v letitých rozvodech a potrubích v domech se do ní mohou leckdy dostat nečistoty a uvolněné mechanické usazeniny či vodní kámen. Toto potenciální znehodnocení pitné vody eliminuje právě instalace moderních rohových ventilů Schell Comfort s filtrem.

Nejen u těchto rohových ventilů, ale u všech svých výrobků Schell garantuje dlouholetou životnost a spolehlivost. Výrobce využívá výhradně vysoce kvalitní materiály a dbá na pečlivé dílenské zpracování v domovské továrně v německém Olpe. Není divu, že odborníci v tomto oboru při montážích upřednostňují kvalitu „made in Germany“ od tradiční rodinné firmy, která příští rok oslaví úctyhodných 90 let své existence.

Autor: tisková zpráva, SCHELL
Foto: Schell