Roto Designo – energeticky úsporná střešní okna

Další významný krok ve vývoji střešních oken představuje Roto Designo. Dosahuje nejen špičkových hodnot tepelných parametrů, ale došlo i ke zdokonalení všeobecně známých kritických detailů na střešních oknech a výrazné inovaci designu.

Střešní okno Roto Designo představuje další generaci energeticky úsporných střešních oken. Dosaženými hodnotami tepelné izolace stanovuje Roto nové měřítko energetické efektivity: součinitel prostupu tepla s izolačním trojsklem vykazuje na celé okno Uw = 0,84 W/m2K u dřevěných oken.

Okna pro nízkoenergetické domy

Protože mezi zákazníky získává stále větší oblibu bezúdržbové řešení střešních oken, nabízí Roto provedení z celoplastových profilů i v tomto energeticky úsporném řešení. Plastová střešní okna vykazují dokonce ještě lepší hodnotu součinitele prostupu tepla, a to Uw = 0,82 W/m2K. Takové hodnoty jsou jasným důvodem, proč je střešní okno Designo doporučováno pro nízkoenergetické i pasivní domy.

V případě provedení s izolačním dvojsklem pak dosáhnete rovněž výjimečných hodnot. Střešní okno Roto Designo má totiž zcela výjimečné tepelné parametry i s dvojsklem, a to se součinitelem prostupu tepla Uw = 1,2 W/m2K.

Dokonalá izolace

Do sériově dodávané výbavy je nově zakomponován flexibilní dvoudílný zateplovací blok po celém obvodu rámu. Ten přispívá k redukci tepelných mostů v napojení na izolaci střechy a eliminuje tak jeden z nejčastějších nedostatků nesprávné montáže.

Dalším prvkem zvyšující kvalitu detailů je límec z parotěsné fólie, který pomáhá jednoduše napojit parozábranu na rám okna. Fólie se napojí v ploše parotěsného límce pod rámem.

Exkluzivní design

Nepřerušované linie a elegantní detaily vytvářejí vzhled okna optimálně integrovaného do plochy střechy. Výsledný dojem celistvé střechy umocňuje nová jednotná barevnost rámu v antracitovém odstínu.

Nový design má i vnitřní strana okna. Nová multifunkční klika v matové oceli je umístěna ve spodní části křídla. Výklopné/kyvné provedení okna s jedinečným kováním umožňuje otevírání křídla kolem horní osy a nabízí plnou volnost pohybu a neomezený přístup k oknu.

Celoobvodové kování, které je u střešních oken zcela ojedinělé, zajišťuje dokonalý systém vyklápění okna, který je nabízen i v těch největších rozměrech. Kování zároveň garantuje špičkovou spárovou těsnost díky 6ti-bodovému uzavíracímu mechanismu.


Dvě varianty

Designo se vyrábí ve dvou variantách. Kromě varianty R8 výklopné/kyvné okno je nabízen také model R6 – kyvné okno. R6 je určen zejména do kombinací s modelem R8 v okenních sestavách nebo pro umístění nad vyšší nadezdívkou. Provedení R6 „Rototronic” je okno s elektrickým pohonem na dálkové ovládání.

Autor: Hana Vaňková
Foto: Archiv firmy