Rychlý a jednoduchý výpočet efektivity topného zařízení

Pomocí online testu ,,Efektivity Plus“ umožní společnost Viessmann, známá jako přední výrobce energeticky úsporné topné techniky, všem spotřebitelům a odborným řemeslníkům, aby rychle a bez většího úsilí zjistili, jak je jejich topení efektivní. Současně získají konkrétní návrh na modernizaci a zjistí, kolik peněz tak mohou ušetřit.

Jak na to? Po zadání údajů roční spotřeby plynu (oleje) a obytné plochy do programu nejprve zjistíte aktuální energetický ukazatel.

Efektivita Plus

Na stupnici od zelené po červenou (podobně jako u domácích přístrojů) se zobrazí, jak efektivně vaše topení pracuje. Po zadání údajů o bydlišti a několika dalších parametrů zařízení program určí návrh na modernizaci.

Objeví se jednoduše strukturované srovnání starého a nového zařízení. Zde uvidíte černé na bílém, kolik energie, peněz a CO2 můžete po realizované modernizaci ušetřit – a to na libovolné období, vše zobrazeno přehledně v grafu včetně času a nákladů. Výsledek lze vytisknout kliknutím myši.

Navíc mají všichni zájemci k dispozici možnost vyžádat si odborné poradenství online. Test ,,Efektivity Plus” zároveň umožňuje srovnání nákladů na vytápění mezi energetickými nosiči, jako jsou topný olej, zemní plyn, dřevo (peletky) a teplo z přírody.

Online test ,,Efektivity Plus” najdete na startovní stránce Viessmann – www.viessmann.cz nebo pod www.efektivitaplus.cz.

Odborné topenářské firmy a velkoobchody

Topná zařízení Viessmann jsou zárukou nejvyšší kvality. Proto prodej značkových výrobků, stejně jako poradenství, montáž a servis zabezpečují výhradně kvalifikované topenářské firmy, jejichž pracovníci vám poradí a vypočítají, kolik bude stát modernizace vašeho topného zařízení a jakou úsporu energie tím dosáhnete. Pracovníci těchto specializovaných topenářských firem jsou neustále školeni a seznamováni s nejmodernější tepelnou technikou Viessmann. Díky tomuto partnerství budete mít od odborníka na produkty Viessmann zabezpečenou nejlepší údržbu a spolehlivý servis. Kontakty naleznete na webových stránkách firmy.

Níže uvádíme velkoobchodní prodejny, ve kterých naleznete energeticky úspornou topnou techniku pro všechny druhy energií se značkou Viessmann.

Autor: Ing. Martin Havelka
Foto: Archiv firmy