S patinací získáváme originál!

Tak jako na světě nenajdeme dvě osoby se shodným otiskem prstu, nenajdeme ani dvě identicky stejná patinovaná dvířka. Ruční výroba nám totiž zajišťuje naprosté originály!

Příjemně šedavý nádech dřeva, který vzniká dlouhodobým působením intenzivního sluníčka a deště... i takto může vzniknout oblíbený opotřebovaný či postaršený povrch na nábytku evokující pohodové středomořské klima. Ale proč čekat tak dlouho? K dispozici totiž máme patinaci!

Zpracování nábytkových dvířek pomocí metody patinace nám umožňuje otevřít dveře do minulosti a dosáhnout realisticky opotřebovaného vzhledu dvířek. Díky využití moderních materiálů dokážeme jejich podobu přenést klidně i o několik desítek let zpátky,” uvádí pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

Detail rohu foliovaných nábytkových dvířek v úpravě patina Provence

A co stojí za vznikem realistické imitace opotřebení?

Zlaté české ručičky! „Patinace vzniká nanesením speciálně namíchané barvy na foliovaný povrch – v případě varianty patinace Provence se jedná o dekor folie modřín latté a další barevné provedení je možné v odstínech zelené, fialové, cappuccino, hnědé a šedé. Barva je poté ručně stírána, přičemž částečně zůstává ve struktuře folie. Právě precizní ruční práce dovede přesně a přirozeně napodobit stárnutí přírodních materiálů a dělá z každého dvířka jedinečný kus,” vysvětluje pan Dusík a dodává: „Dvířka jsou díky foliovanému povrchu chráněna před pronikáním vlhkosti a zanášením špíny, protože nejchoulostivější místo dvířek – přední hrana – je folií zcela obepnuto a jediný spoj tak vzniká na jejich zadní straně.

Kouzlo postaršeného patinovaného povrchu je skutečně v jeho originálnosti, a to ať už vzniká přirozeně nebo na bázi moderních výrob, které neuberou na kráse, ale přidají na odolnosti.

Autor: Mgr. Martina Rychetská
Foto: Archiv firmy