Spojení eko a luxus jde dohromady. Povedlo se to na ostrově Santorini

Hotel se „zakusuje“ do skalního útesu vyhlodaného do tvaru podkovy. Nachází se na řeckém ostrově Santorini, poblíž starověkého městečka Akrotiri a hosté se zde mohou opájet výhledy na temně modré moře, jehož vody zaplavily kráter sopky a láva vytvořila strmě zvrásněné pobřeží. Barevná skaliska, do nichž je zasazeno dílo lidských rukou, jen dotvářejí zážitky z okolní přírody.

Tradiční versus moderní

Hotel nabízí ubytování v patnácti apartmánech, které jsou laděny do vintage stylu v přírodních tónech a jsou vybaveny rukodělně vyráběným nábytkem. S ním se snoubí přímé linie, oblé hrany a jasně bílá barva, jež jsou pro ostrov Santorini a jeho architekturu tak typické. Luxusní zážitek z pobytu vám pomůže zprostředkovat i místní kuchyně nebo bazén nad hranou útesu s panoramatickým výhledem, nadchnou i společné prostory včetně wellness zóny.

Nature Eco Residences Santorini, jak zní celý název hotelu, následuje filozofii vyznačující se respektem k přírodním materiálům. Nejlepším důkazem toho jsou hojně používané materiály, jako je kámen a dřevo. Zakladatel podniku Kostas Maltezos využil svých zkušeností v hotelnictví a ke spolupráci přizval architekta Georgea Zafirioua. Maltezos mu pouze naznačil základní myšlenku, jež spočívala v neokázalosti a návratu k původní mentalitě lidí, jež se propsala do zdejších tradičních obydlí. Zafiriou pak sjednotil tradiční aspekty místní architektury s nezbytnými prvky turistického průmyslu a vytvořil pohostinné místo oplývající spoustou přirozeného světla a naprostou harmonií s prostředím, v němž se ubytování nachází.

Návrh interiéru se povedl

Interiérový architekt Dimitris Loukas pak vybavil příjemné a prosluněné prostory pokojů sytými zemitými tóny a ozdobil je předměty nalezenými buď přímo na ostrově nebo dovezenými z Athén. Pracoval také s pastelovými barvami a látkami z přírodních materiálů, které by podtrhly minimalistickou krásu interiérů a jejich souznění s krásou původního sopečného kráteru a moře. Řemeslníci, kteří zpracovávali a vyráběli nábytek navržený architektem Zafiriouem, pracovali především s borovým, teakovým a ořechovým dřevem.

Originální atmosféra pokojů

Rozloha pokojů se pohybuje od 30 do 60 m2 a ze všech je úchvatný výhled na moře a vulkán. Některé mají navíc balkóny, terasy nebo soukromé venkovní vířivky. Největší a nejluxusnější apartmán Infinity je vytesán do skály a připomíná jeskynní obydlí. Vedle toho má ložnici, koupelnu a soukromou venkovní vířivku, z níž se naskýtají nádherné panoramatické výhledy na ostrov. Aby majitelé hotelu poskytli hostům co největší pohodlí, postele ve všech apartmánech jsou vybaveny vysoce kvalitními matracemi.

Hosté mohou využívat i společné prostory, které nabízejí kursy jógy, meditaci a terapii zaměřené na znovunabytí psychických i fyzických sil. Využívat mohou i společný bazén, jenž se dramaticky klene nad útesem a zdánlivě nekonečným Egejským mořem. Skvělou pověst má i kuchař, který pro hotel připravuje typický řecký jídelníček složený z chutných regionálních ingrediencí. Ti, kdo se budou chtít vydat na průzkum okolí, se mohou vypravit na jednodenní výlety na okolní sopečné ostrůvky či na antické vykopávky v Akrotiri, kde byly odkryty jedny z nejstarších důkazů o osídlení oblasti v Egejském moři.

Historická lokalita

Akrotiri je jedním z nejproslulejších a nejzáhadnějších nalezišť, kde byly objeveny pozůstatky civilizace konzervované v sopečném popelu – podobně, jako je tomu v světoznámých italských Pompejích. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Samotné Santorini je ostrovem sopečného původu s rozeklanými útesy ze zkamenělé lávy, asyrských vinic a pláží s povrchem vulkanického původu.

Přírodní eko hotel nabízí dostatek soukromí, luxusu a klidu, stejně jako možnost sjednat si plavbu na jachtě, ochutnávku vín, prohlídku vinic, projížďku na koních a v neposlední řadě i zážitek z vodních sportů. Ubytovat se zde je rozhodně splněným snem…

Fotogalerie

Autor: Mirka Vernerová
Foto: www.designhotels.com