Střechy Praha 2022 v březnovém termínu

Třiadvacátý ročník stavebního veletrhu Střechy Praha proběhne v novém termínu, a to ve dnech 3.–5. března 2022 na výstavišti v Praze-Letňanech. Akce nabídne mnoho aktuálních témat a uskuteční se tradičně v souběhu s veletrhy Solar Praha, Řemeslo Praha a Festivalem dřeva a nářadí.

Hlavními tématy nadcházejícího ročníku jsou například zelené střechy, zadržování dešťové vody, fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie či digitalizace napříč oborem. Již potřetí je součástí veletrhu i Festival dřeva a nářadí, kde nebude chybět oblíbená zóna pro tesaře s atraktivními ukázkami tesařských strojů a technologií. Také se připravují diskuzní setkání s osobnostmi z oboru i představení nových publikací. Pro výherce v soutěžích zručnosti jsou přichystány pěkné ceny.

Solar Praha

Veletrh Solar Praha se bude věnovat rozjezdu nových programů na podporu výstavby solárních elektráren. Podpora se bude týkat i elektráren na podnikatelských budovách včetně přístřešků (například pro automobily, stavební techniku či skladování materiálu) s převážně lokální spotřebou vyrobené energie. Řešit se budou i další aktuální projekty výroby energie z obnovitelných zdrojů.

Doprovodný program

Veletržní nabídku doplní bohatý doprovodný program přednášek, praktických ukázek a soutěží. Proběhne tradiční konference s názvem Izolace, tentokrát s nosným tématem Konstrukční detaily v obálce staveb aneb Na složitosti nezáleží. Během ní budou představeny dvě nové odborné publikace o souborech vad a poruch u asfaltových, resp. fóliových hydroizolací. Jejich autor Ing. Marek Novotný, Ph.D., který je též garantem této konference, v nich uplatnil své dvacetileté zkušenosti v oboru soudního znalectví. Vyhlášeny budou též výsledky Memoriálu Antonína Fajkoše o nejlepší studentskou práci na téma střechy.

Problematikou dešťové vody a zelených střech se bude zabývat fórum Modrozelená infrastruktura, které na druhý veletržní den připravujeme ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Řešit se budou tendence ve vodním hospodářství, nakládání s dešťovou a splaškovou vodou v budově a na přilehlém pozemku, současná situace v obcích a městech (řešení pro udržení vody v krajině a sídlech), zelené střechy a fasády, modré střechy a další zajímavá témata.

K dispozici budou bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti výstavby, kde se vedle praktických rad a doporučení dozvíte o novinkách v legislativě, včetně nových výzev v programu Nová zelená úsporám pro období 2021–2030.

Výbornou zprávou pro odborníky i širokou veřejnost je, že většina vystavovatelů avizovala představení novinek ve větší míře než kdykoli předtím.

Přijďte se inspirovat, diskutovat o svých stavebních záměrech a načerpat nové informace.

Těšíme se na setkání s vámi na výstavišti!

Za pořadatelský tým

Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv organizátora