Prvky střešní krytiny Rundo se vyrábějí z probarveného betonu s vysokou mechanickou odolností.

Střešní krytiny TERRAN ve znamení inovace produktů a služeb

Obliba betonových tašek TERRAN rok od roku roste. Investoři oceňují jejich vysokou kvalitu, široký sortiment, bohatý výběr barev a tvarů a unikátní, až 50letou záruku. Rády s nimi pracují i realizační firmy, kterým je k dispozici rozsáhlá síť prodejců, pro něž je typická vysoká kvalita služeb.

Novou či rekonstruovanou střechu můžete díky taškám TERRAN vytvořit bez jakéhokoli omezení barvy, druhu i tvaru tašky – na výběr máte pět hlavních typů této betonové střešní krytiny: Synus, Danubia, Coppo, Rundo, Zenit.

Tradice i špičkové technologie

Střešní krytiny TERRAN mají ve společnosti Mediterran dlouholetou tradici. Vyrábějí se už přes sto let, od roku 1920, přesto se značka neustále rozvíjí a její výrobní technologie ve čtyřech evropských závodech patří mezi nejvyspělejší v Evropě.

Střešní krytina Danubia, v tomto případě v odstínu Antracit, je vyráběna ze speciálního barevného betonu. Taška disponuje povrchovou úpravou EVO se samočisticím efektem a odolává UV záření.

Široký sortiment a inovace v povrchových úpravách

Sortiment střešních tašek TERRAN zahrnuje i letos osvědčenou pětici produktů, pevnou součástí nabídky se staly také nové designové solární střešní tašky Terran Generon, které představují komplexní a luxusní řešení pro solární střechu. Zkombinovat je lze s taškami Zenit. Speciálním znakem tohoto inovativního solárního řešení je, že solární články jsou integrovány do jednotlivých střešních tašek tak, aby se jejich vzhled a instalace téměř stoprocentně shodovaly s tradičními střešními krytinami a aby byla dokonale zajištěna i jejich primární ochranná funkce, a to na celé ploše střechy. Cílem vývoje bylo vytvořit estetický, ekologický a nekompromisní střešní systém vyrábějící elektrickou energii. Výsledný produkt – solární tašky Terran Generon – v sobě úspěšně snoubí stoleté zkušenosti firmy s výrobou tašek a současné technické výzvy.

Inovací neprochází jen sortiment, ale i konstrukční řešení tašek a jejich povrchové úpravy. „Prostřednictvím nových typů povrchových úprav se neustále snažíme reagovat na požadavky trhu a přísná kritéria kvality produktů moderní doby. Ale myslíme i na ochranu tašek před poškozením ještě před samotnou pokládkou. Na lícovou stranu základních tašek je proto během výroby nanesen silikon, který chrání povrch před poškozením během skladování nebo přepravy zboží. Před pokládkou tašek je nutné silikon odstranit. V současnosti nabízíme tři odlišné typy povrchových úprav: COLORSYSTEM, INOVA a povrchovou úpravu nejvyšší kvality EVO. U plochých tašek Zenit je specifickým řešením úprava ClimaControl,” říká Ing. Pavel Suchánek, jednatel brněnské společnosti MEDITERRAN CZ, která střešní tašky TERRAN na tuzemském trhu prodává.

Díky úpravě COLORSYSTEM je barva střešních tašek výraznější a sytější. Speciální ochranná vrstva zaručuje hladký povrch, stálost a intenzitu barvy a odolnost proti opotřebení. Tato povrchová úprava se nepoužívá u jednobarevných tašek, ale jen u vícebarevných provedení – v současné nabídce jsou to například odstíny antická červená, Ferrara nebo Modena.

Nejvyšší stupeň dnešních technologických znalostí představuje povrchová úprava EVO. Díky ní mají tašky TERRAN výjimečně jemný a hladký povrch, který je navíc mimořádně odolný a pevný. Samozřejmostí je vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám a mechu. Taška s touto povrchovou úpravou je lesklá, nenasákne vodou a má neobyčejně dlouhou životnost.

Jedinečnou výhodou designového solárního systému Generon je umístění fotovoltaických článků přímo na povrch betonové tašky.

Díky nejnovějšímu procesu povrchové úpravy INOVA je povrch střešních krytin hladký, tvrdý a odolný. Jeho matný lak dává střeše jedinečný a elegantní vzhled. Povrchovou úpravu si mohou zvolit zákazníci, kteří mají zájem o tašky Danubia, Synus či Rundo.

Povrchová úprava ClimaControl je spojena s plochými taškami Zenit. Krytiny s touto povrchovou úpravou efektivně odrážejí UV záření, které v horkých letních dnech způsobuje nepříjemné přehřívání podkroví. Tato technologie účinně funguje i u oblíbených tmavších odstínů.

Vysokou kvalitu zajišťuje i výrobní technologie a použité materiály

Při výrobě tašek TERRAN se používají pouze přírodní suroviny – kvalitní říční písek, vápenec pálený na cement, pigmenty oxidu železitého a voda. Výroba tašky probíhá podle přísných receptur a výhradně ze surovin, které se neustále kontrolují, aby byla zaručena nejvyšší kvalita výrobků. Díky tomu je pro tyto tašky typická barevná stálost, stálost formy, vodotěsnost i ochrana před vlivy okolního prostředí. Mechanická odolnost tašek je také velmi vysoká, tašky TERRAN jsou vhodné i do horských či podhorských oblastí.

Atraktivitu zvyšují inovace ve službách

Úroveň služeb i marketingová podpora značky TERRAN trvale roste – vedle reklamy a článků v tištěných a on-line médiích se reklama na krytiny TERRAN objevuje i v televizi. Do nabídky bezplatných služeb patří i zaměření, kdy vám společnost MEDITERRAN CZ pomocí satelitních kartografických podkladů zdarma zaměří vaši střechu a udělá pro vás kalkulaci střešní krytiny. Spolehnout se můžete také na odborné poradenství – o pomoc můžete požádat telefonicky, písemně nebo e-mailem obchodní oddělení firmy.

Pět důvodů, proč zvolit betonovou krytinu TERRAN:

  • záruka 50 a 15 let – 50letá záruka na střešní krytinu a 15letá záruka na příslušenství,
  • nevratné palety – cena krytiny zahrnuje i cenu palety, proto vám nevznikají žádné další náklady při pořízení nové střešní krytiny,
  • bezplatná doprava střešní krytiny při vývozu z výrobního závodu,
  • odborné poradenství,
  • zaměření střechy – pomocí satelitních kartografických podkladů zdarma zaměříme určenou střechu a připravíme kalkulaci střešní krytiny.

Autor: komerční sdělení
Foto: archiv společnosti Mediterran