Střešní krytiny Terran

Kvalita a extrémní odolnost, půvabná estetická řešení, moderní metody výroby zaručující odolnost a stálost, dodání bez prodlevy a neopomenutelná 50letá záruka – to jsou střešní krytiny značky Terran.

Představte si, že investujete do střešní krytiny, která poslouží nejen vám, ale i vašim dětem – i po několika desítkách let od položení bude stále mechanicky odolná, tvarově stabilní a vodotěsná. Může to znít jako hudba budoucnosti, ale opak je pravdou – společnost Mediterran toto nabízí již několik let.

Mediterran, společnost s téměř 100letou tradicí v oblasti výroby střešních tašek, totiž garantuje svým zákazníkům záruku v délce 50 let na betonovou střešní krytinu. Laicky řečeno: i 50 let od položení první betonové střešní tašky Mediterran na krov vašeho domu budou tyto tašky stále mrazuvzdorné, vodotěsné a zachovají si své původní rozměry.

Nadstandardní záruka díky kvalitním materiálům

Pro výrobu střešních tašek používá společnost Mediterran beton namíchaný z přírodních surovin. Všechny dodané suroviny jsou průběžně a namátkově kontrolovány, protože jenom tak může být zaručena jejich vysoká kvalita, kterou následně Mediterran garantuje svým zákazníkům po dobu 50 let. Beton pro výrobu střešních tašek se kromě křemičitého písku z Dunaje skládá i z portlandského cementu, záměsové vody a oxidové barvy – rovnoměrná homogenizace surovin a promíchání hmoty pak dá vzniknout kvalitním betonovým střešním taškám Mediterran.

Při následném zpracování betonu do podoby střešních tašek se společnost po dlouhá léta snaží maximálně zohledňovat principy ochrany životního prostředí. Několikaleté dodržení stejné receptury je navíc zárukou, že vyrobené tašky mají stále shodné vlastnosti.

Vodotěsnost i mrazuvzdornost

Po důkladném promíchání betonu už nic nestojí v cestě jeho vytvarování do podoby střešních tašek. Beton se nanese na podložky, lisuje se a již vzniklé tašky jsou následně zavezené do vytvrzovací komory. Pro zajištění 50leté trvanlivosti je na střešní krytinu nanesena homogenní ochranná vrstva, která ji chrání proti prostupnosti vody. Právě voda je jedním z činitelů, které dokážou střešní tašku poškodit. Pokud totiž nejsou ošetřené touto ochrannou vrstvou, hrozí časté opakování cyklů zmrznutí/tání, které životnost tašek snižují.

Speciální ochranná vrstva

Speciální ochranná vrstva nanesená na střešní tašky je navíc chrání i z estetického hlediska. Povrch betonových střešních tašek je totiž díky ní dokonale hladký, proto je mnohem menší pravděpodobnost, že se na něm uchytí mechy nebo jiné rostliny. A po zelené střeše přece nikdo netouží.

Speciální vrstva na střešních taškách navíc chrání i proti škodlivým účinkům smogu a dalším nebezpečným látkám v ovzduší. Obarvení betonu už při jeho míchání zase zaručuje stálou barvu ve všech vrstvách střešní tašky. Dojde-li tedy postupem času k mírnému opotřebení tašek, jejich povrch si vždy zachová svoji stálou barvu.

Investice do střešní krytiny není nijak levnou záležitostí a v rozpočtu celé stavby představuje významnou položku. Není tedy divu, že od takové investice čekáme všichni maximální návratnost. Ta je ukrytá nejen v designovém provedení střechy a jejích funkčních vlastnostech, ale právě i v maximální, v tomto případě 50leté záruce.

Více se o 50leté záruce dozvíte na www.mediterrancz.cz.

Rozšíření sortimentu

I v roce 2016 dochází k dalšímu rozšíření sortimentu střešních krytin Terran. Nejprodávanější typ krytiny Danubia CS je rozšířen o barvu černou a tmavě hnědou. Elegantní a moderní taška Zenit je rozšířena o barvu granit (tmavě šedá), onyx (monochromatická černá). Všechny původní odstíny jsou v portfoliu zachovány.

Synus EVO

Úplnou novinkou je rozšíření sortimentu řady Synus. Tu společnost Meditteran uvedla na český trh v minulém roce. Tato novinka oproti klasické či moderní střešní krytině má jedinečný vlnitý profil, který svým tvarem věrně kopíruje sinusoidu.

Synus zaujme i svojí nízkou hmotností. Střešní krytina patří k nejlehčím v portfoliu značky, přičemž hmotnost jedné tašky je asi 4 kg. Představuje proto ideální volbu v případě rekonstrukcí starších domů, kde se například nepočítá s výměnou krovu. Atraktivní je však díky své elegantnosti bezpochyby i pro novostavby.

Od května letošního roku se řada Synus rozšiřuje o povrchovou úpravu EVO, což je akrylátová barva s přídavkem silikátu. Výsledkem je tvrdší a odolnější povrch. Dostupná je v čtyřech barevných odstínech: korall (cihlově červená), mocca (hnědá), merlot (višňově červená) a carbon (černá).

Závěrem

Firma Mediterran s tradicí sahající až do roku 1920 dodává takové střešní tašky, které jsou bez problému schopny splnit i náročné požadavky zákazníků. Její dlouholeté působení na českém trhu i skutečnost, že na všechny střešní krytiny poskytuje nadstandardní záruku 50 let, jsou dokladem kvality. Při výběru střešních tašek, který určitě není radno podcenit, se na ni proto s klidem můžete obrátit.

Autor: Ing. Pavel Suchánek
Foto: Archiv firmy