Investoři si u střešních oken Tondach mohou vybírat z plastového a dřevěného provedení.

Střešní okna Tondach: Optimální řešení pro každé obytné podkroví

Tondach už nejsou jenom střešní tašky. Výrobce tradičních pálených střešních tašek nově nabízí i střešní okna ve dvou variantách – plastová a dřevěná. Obě varianty splňují vysoké tepelněizolační a akustické parametry. Hodí se jak pro novostavby, tak i rekonstrukce. Použití střešních oken Tondach se střešními taškami zaručuje kvalitu a odolnost vnější obálky domu po několik desítek let.

Okna Tondach se středovou osou otáčení jsou vhodná pro všechny typy šikmých střech se sklonem od 15° do 90°. Plastová okna Tondach RW-PK 3 se hodí především do moderních interiérů a místností se zvýšenou vlhkostí. Pro zákazníky preferující přirozený vzhled dřeva jsou určena dřevěná okna Tondach RW-DK 3 s profilem z borovicového dřeva chráněným dvěma vrstvami ekologického bezbarvého laku. Sortiment nabízených střešních oken dokáže pokrýt 80 % požadavků našich zákazníků.

V několika velikostech a s trojsklem

Obě varianty střešních oken jsou k dispozici v 6 nejběžnějších velikostech (viz tabulka) a disponují patentovaným inovovaným systémem topSafe. Ten zvyšuje provozní bezpečnost a chrání okno proti vloupání. „Velikost a počet oken jsou zásadní pro dostatek světla v místnosti a celkovou pohodu obyvatel. Platí přitom pravidlo, aby celková prosklená plocha dosahovala alespoň 10 % celkové podlahové plochy, ” říká Jan Bubeník, produktový manažer pro střešní okna Tondach.

Tab.: Rozměry střešních oken Tondach

Standardní vybavení tepelněizolačním trojsklem společně s lemováním Thermo umožňují snižování tepelné ztráty. „Díky systémovému řešení včetně izolačních doplňků a lemování Thermo je kompatibilita instalace střešních oken Tondach s pálenými taškami zaručena. Investorům nabízíme také stínicí prvky – venkovní markýzy a interiérové rolety ve třech barvách,” dodává Jan Bubeník.

Kvalita a záruka

Střechu namontují proškolené realizační firmy, přičemž další garancí kvality je záruka 33 let na střešní tašky, 20 let na zasklení a 10 let na okna. Zákazník tak má jistotu 100% funkčnosti celé vnější obálky domu od jednoho výrobce.

Střešní okna Tondach – základní údaje

  • Materiál rámu – bílé PVC profily s ocelovými výztužemi nebo dřevo.
  • Ventilační klapka, obsahuje spárové větrání.
  • Zasklení izolačním trojsklem s vnějším tvrzeným sklem
  • Čtyřstupňový systém těsnění.
  • Akustická izolace okna Rw = 33 dB
  • Součinitel prostupu tepla okna s lemováním Thermo Uw = 1,0 W/(m&suo2;K)

Nabídka stínění

Venkovní markýzy zamezují přehřívání vnitřního prostoru a zároveň propouští dostatečné množství světla do interiéru. Investorům jsou k dispozici v antracitové barvě. Interiérové rolety regulují množství světla v místnosti a jsou k dispozici v třech nejžádanějších barvách: modrá, béžová a světle šedá. Veškerý sortiment si mohou investoři prohlédnout na webových stránkách Wienerbergeru.

Fotogalerie

Autor: Wienerberger
Foto: Wienerberger