Speciální ocenění od mediálního partnera soutěže, firmy VEGA společnost s ručením omezeným, obdržela Tereza Hanáčková ze 4. ročníku SPŠ Zlín za Studentský dům RASCAL.

Studenti předvedli své dovednosti v 13. ročníku „Soutěže o nejlepší projekt“

Během letních prázdnin se již tradičně sešla odborná porota nad projekty studentů středních stavebních škol v rámci Soutěže o nejlepší projekt společnosti Wienerberger. V letošním ročníku studenti opět předvedli, že budoucnost oboru je v dobrých rukou. Z celkově velmi kvalitních prací byly vybrány nejlepší projekty v kategoriích Projekt rodinného domu (3. ročníky) a Projekt občanské a bytové stavby (4. ročníky) včetně speciálního ocenění Tondach. Nově byla také udělena speciální ocenění společností LOXIA a ocenění mediálního partnera – vydavatelství VEGA.

Mezi třeťáky zvítězila Karolina Činovská z VOŠ a SPŠS Volyně, která získala i speciální ocenění Tondach. Druhé místo obsadil Václav Richtár ze SPŠS Ostrava a na 3. místě se umístil Karel Ševčík ze SPŠ Zlín, který získal i nové speciální ocenění společnosti LOXIA.

Mezi třeťáky zvítězila Karolina Činovská z VOŠ a SPŠS Volyně. Získala též speciální ocenění Tondach.

Vítězem mezi čtvrťáky se stala Natálie Podskalníková z VOŠ a SPŠS Praha 1, která zároveň získala nové speciální ocenění společnosti LOXIA. Druhé místo patří Anežce Kuřilové ze SPŠS České Budějovice a na 3. místě skončila Sára Helclová ze SPŠS Havlíčkův Brod. Speciální ocenění Tondach si vysloužila práce Jakuba Vlacha ze SPŠS Brno. Speciální ocenění od mediálního partnera soutěže, firmy VEGA společnost s ručením omezeným, obdržela rovněž Tereza Hanáčková ze 4. ročníku SPŠ Zlín za Studentský dům RASCAL.

Budoucnost našeho oboru spočívá již ve studentech středních škol, které je nutné podporovat a dát jim možnost se maximálně rozvíjet, a třeba si i vyzkoušet, co je čeká. Proto vznikla tato naše soutěž a mě osobně velmi těší, že i v jejím třináctém ročníku je o ni nejenom takový zájem, ale projekty si drží vysokou úroveň. Mnozí studenti prokázali své nesporné kvality a nadání. To je pro náš obor pozitivní výhled,“ sdělil autor soutěže a zároveň člen odborné poroty za Wienerberger Ivo Petrášek.

Vítězem mezi čtvrťáky se stala Natálie Podskalníková z VOŠ a SPŠS Praha 1, která zároveň získala nové speciální ocenění společnosti LOXIA.

Celkem se do letošního ročníku přihlásilo 158 studentů (v loňském roce 144 studentů), 98 z třetích ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 60 ze čtvrtých ročníků v kategorii Projekt občanské a bytové stavby. Účastníci obou kategorií se opět mohli ucházet i o speciální ocenění pro nejlepší projekt s použitím střešních výrobků značky Tondach. Této možnosti využilo 55 studentů, převážně pak třeťáků. Do 2. celostátního finálového kola z nich postoupilo, a odborná porota tak hodnotila 93 projektů (53 z kategorie Projekt rodinného domu a 40 z kategorie Projekt občanské a bytové stavby), 20 projektů bylo hodnoceno v rámci speciálního ocenění Tondach.

Druhé místo mezi třetáky obsadil Václav Richtár ze SPŠS Ostrava.

Speciální ocenění od naší společnosti získaly projekty, které uspěly zároveň v hlavní kategorii soutěže. To ukazuje, že se jedná o opravdu komplexní práce zajímavé z hlediska funkčního, projektového, i architektonického. Studenti mě celkově velmi mile překvapili a potěšili a věřím, že mnohé čeká v našem oboru skvělá budoucnost, stejně tak oni budou pro obor přínosem,“ sdělila architektka Jana Mastíková ze společnosti LOXIA, která rozšířila odbornou porotu a hodnotila projekty ve finálovém kole.

Druhé místo v kategorii čtvrťáků patří Anežce Kuřilové ze SPŠS České Budějovice.

Výherci nově obdrží za 1. místo 20.000 Kč, za 2. místo 10.000 Kč, za 3. místo 5.000 Kč a za vybrané projekty v rámci ocenění Tondach 5.000 Kč. Slavnostní předání diplomů proběhne ve středu 21. září v rámci mezinárodního stavebního veletrhu For Arch na stánku Wienerbergeru. Autoři vítězných projektů v rámci „speciálního ocenění společnosti LOXIA“ se mohou těšit na atraktivní cenu v podobě designového a vysoce výkonného Apple iPad, který využívají profesionální projektanti a architekti. LOXIA zároveň nabídne oceněným studentům placenou měsíční stáž ve své pražské kanceláři.

Autor: Wienerberger 1)
Foto: archiv Wienerberger

1) redakčně zkráceno