Posuvné dveře s otevíráním tzv. „na stěnu“. Kování Corvara v módní černé barvě vytváří rustikální vzhled v módním industriálním stylu.

Stylové posuvné dveře mohou mít mnoho variant

V současné bytové architektuře se znovu prosazují posuvné dveře, které jsou užitečné nejen jako ozvlášťňující prvek, ale jsou dobrou volbou v případech, kdy se potýkáte s prostorem.

Posuvné dveře se vyrábí ve dvou variantách lišících se způsobem montáže. Tu první představuje otevírání „na stěnu”, což znamená, že křídla se pohybují těsně podél stěny. Pro samotnou instalaci nejsou nutné větší stavební úpravy. Dodávají se buď v jednokřídlé variantě posouvající se na jednu stranu, nebo dvoukřídlé, které se posouvají na dvě strany. Dalším typem jsou pak posuvné dveře zasouvající se do stěny, kdy dveřní křídlo zajíždí do pouzdra ve stěně na straně stavby, zárubeň kompletně obkládá otvor ve stěně.

V současné době jsou velmi žádány moderní posuvné dveře. A zvolit si je můžete i ve skleněné variantě. Celoskleněné dveře značky Hörmann jsou k dispozici jako křídlové dveře s dřevěnou zárubní či zárubní VarioFix nebo jako posuvné dveře s jednovrstvým bezpečnostním sklem. Nicméně jako posuvné dveře můžeme našim zákazníkům nabídnout všechny dveřní motivy řady BaseLine, DesignLine a GlassLine. Díky těsnicímu kartáči na dveřním křídle a volitelnému dorazovému těsnění v rámu poskytují posuvné dveře Hörmann optimální ochranu před pachy, hlukem a průvanem.

Jako posuvné dveře jsou k dispozici dveřní motivy řady BaseLine, DesignLine (na fotografii) a GlassLine. Ilustrační foto.

Kam s nimi?

Posuvnými dveřmi ovšem nelze vybavit celý byt nebo dům. Mimo jiné proto, že nejsou vhodné pro každou místnost. Zajímavě vypadá jejich osazení například mezi koupelnou a toaletou, pokud jsou přímo vedle sebe a tvoří vlastně jakýsi propojený prostor.

Častou součástí i menších bytů je šatna. A právě tu je vhodné oddělit od okolí posuvnými dveřmi. Prakticky tak uzavřete šatnový prostor, získáte neokoukaný interiérový prvek a pokud máte šatnu například vedle ložnice, můžete na dveře zvnějšku umístit zrcadlo nebo praktický příruční věšák.

S posuvnými dveřmi ze skla proniká do místnosti spoustu světla, i když jsou zavřené.

Ale do samotné ložnice se tento typ dveří příliš nehodí. Ta je místem, kde uléháme ke spánku, a proto by mělo být oázou klidu a pokoje. Napomoci tomu můžeme i správnou volbou dveří, které by měly být protihlukové, a pokud možno neprosklené. To proto, že v ložnici by měla být po zhasnutí skutečná tma a ticho. Správnou volbou proto nejsou ani nejmodernější typy posuvných dveří, protože ani ty nedokáží zajistit naprostou protihlukovou ochranu.

Vybere si každý

Společnost Hörmann je na evropském trhu známá hlavně jako producent garážových vrat a pohonů. Nicméně v posledních letech se prosazuje také v segmentu vysoce kvalitních interiérových dveří. Nabízený sortiment je široký a neustále obohacovaný mnoha novinkami. Tak je tomu i v letošním roce.

Například velmi žádaná řada interiérových dveří ConceptLine se v současnosti rozšiřuje o sérii plátěných povrchů navržených v módním retro stylu. V moderní bytové architektuře má stále své místo také využití skleněných prvků. Proto společnost Hörmann přichází s nabídkou celoskleněných dveří, které se perfektně hodí právě v kombinaci s dveřmi ConceptLine. A protože dokonalost tkví v detailu, inovací se dočkalo i kování pro celoskleněné dveře. Novinkou je též posuvná lišta, jež se hodí jak k dřevěným, tak celoskleněným dveřím. Velmi žádané jsou skleněné dveře v loftovém stylu.

Loftové dveře vytvoří jedinečný prostorový dojem a stanou se opravdovým skvostem Vašeho domova.

Zákazníci často požadují sortiment v retro designu. Na tento požadavek reaguje nová řada interiérových dveří Montana zahrnující několik produktů. Ty výborně zapadají do rekonstruovaných interiérů stejně jako do interiérů nových, v rustikálním stylu.

Více informací o výrobcích naleznete na www.hormann.cz.

Autor: Romana Slaninová
Foto: společnost Hörmann