Světlovod SUNIZER v administrativních budovách

Výstavba administrativních budov může představovat větší specifické požadavky na rozvržení a funkčnost vnitřního prostoru než u klasických rodinných domů. U většiny realizací se setkáváme s důrazem na nízké provozní náklady a vytvoření vhodného pracovního prostředí, do kterého by měl patřit i dostatek denního světla.

Světlovody SUNIZER dokážou naráz vytvářet jak vhodné pracovní podmínky pro dokonalý výkon pracovníka, tak i snížit náklady za elektřinu, která by jinak byla spotřebována zbytečným svícením elektrickým světlem v pracovní dobu přes den.

Umělé osvětlení kontra denní světlo

Při umělém osvětlení nastane rychlejší nástup únavy či větší růst počtu chyb při práci, což je pro maximální pracovní výkon nežádoucí. Proto pro dlouhodobý pobyt lidí nelze umělé osvětlení považovat za zcela rovnocenné tomu dennímu.

Světlovody SUNIZER přivádějí denní světlo díky mnohonásobným odrazům od vysoce reflexního potrubí z exteriéru do interiéru, který tak prosvětlí mnohdy lépe než stropní svítidla.

Administrativní budova a recepce

U administrativních budov je kladen velký důraz na prosvětlení celého prostoru. Nejedná se tedy jen o kanceláře, chodby či schodiště, ale také o místnosti, které jsou u těchto budov takovou „vstupní branou”, jako jsou recepce.

Pro osvětlení těchto prostorů lze použít i ty nejmenší průměry světlovodů, jako jsou např. Ø 230 mm či Ø 330 mm. K dosažení dokonalého osvětlení by ale bylo třeba velkého počtu světlovodů. Výhodnější je proto instalovat světlovody s velkými průměry, jako jsou např. Ø 430 mm nebo Ø 530 mm, kdy k dosažení dokonalého osvětlení postačuje menší počet světlovodů, což vede k menším zásahům do střešní konstrukce.

SUNIZER 730 mm

Novinkou pro rok 2014 je i světlovod SUNIZER 730 mm, který bez problému napomáhá splnit normy denního osvětlení budov pro kanceláře. Díky jeho maximálnímu výkonu i při zatažené obloze nalezne tento světlovod uplatnění např. i u výrobních či skladovacích hal.

Díky možnosti umístění speciálních optických čoček známých jako „Fresnelovy čočky” do stropních difuzorů, má světlovod SUNIZER hladší rozptyl slunečních paprsků do místností, čímž je dosažen maximalizující výkon bez zbytečných ztrát prostupem.

Společnost ABC-American Bohemian Corporation, s.r.o.

SUNIZER společnosti ABC-American Bohemian Corporation, s.r.o. přistupuje ke každé budově individuálně. Už do projektu se snaží vnést své dlouholeté zkušenosti se světlovody a zároveň zapracovat někdy specifické požadavky investora, díky čemuž se mnohdy předejde pozdějším problémům s nedostatkem přivedeného denního světla.

Kromě samotného návrhu, výroby a dodávky světlovodů SUNIZER umí společnost zajistit i proškolený tým pracovníků, který provádí odborné montáže po celé ČR.

Během více než 20leté existence dokázala společnost ABC, s.r.o. splnit mnoho zcela rozdílných požadavků na prosvětlení různých typů administrativních budov. Jediný požadavek, který vždy zůstává stejný, je na bezchybnou funkčnost instalovaných světlovodů SUNIZER.

Na rozdíl od jiných firem SUNIZER nabízí zcela průhledný systém financování světlovodů, kdy si můžete aktuální ceny ověřit přímo na internetových stránkách www.sunizer.cz, kde se dozvíte i mnoho o novinkách, které se pro letošní rok chystají. SUNIZER je záruka dlouhé životnosti a dobrých světelných a izolačních vlastností.

Autor: Bc. Lukáš Haas
Foto: Archiv firmy