Symbióza alpské architektury a stylové elegance Kaldewei

Vysoké horské vrcholy, hluboké propasti, hučící vodopády a průzračná jezera – Hotel The Chedi, harmonicky posazený v impozantní švýcarské horské krajině, spojuje rafinovaným způsobem tradici a moderní trendy.

Architektura hotelu, inspirovaná půvabem švýcarských grandhotelů a horských chat, napodobuje tradiční alpský styl. Teplé barevné tóny, měkké kožené pohovky s kožešinovými dekami a otevřená ohniště propůjčují velkorysým, až pět metrů vysokým vnitřním prostorám The Chedi útulnou atmosféru. Přírodní materiály jako kámen, leštěné dřevo a jemná kůže spolu s asijskými akcenty představují hlavní filozofii designu luxusního pětihvězdičkového hotelu, který byl slavnostně otevřen 20. prosince 2013. Pokud jde o koupelny, sází The Chedi na volně stojící koupací vany z vysoce kvalitní smaltované oceli Kaldewei - Centro Duo Oval, Kusatsu Pool, inspirovanou japonskou kulturou, a světovou novinku Conopool.

Hotel The Chedi ve Švýcarsku
Hala hotelu The Chedi

Vany Kaldewei Centro Duo Oval

Stejně jedinečných jako horská krajina je také 104 prostorných, 50 až 100 čtverečních metrů velkých, pokojů hotelu The Chedi. Vysoké nároky na design se odrážejí zejména v koupelnách, kde dominují volně stojící vany Kaldewei Centro Duo Oval. Autorem designu je slavné designérské studio Sottsass Associati z Milána, vyrobeny jsou z hodnotné smaltované oceli Kaldewei. Tento materiál je natolik odolný, že na jeho povrchu nejsou ani při každodenním použití vidět žádné stopy po používání.

Filozofie designu The Chedi spojuje stylové pojetí, prvotřídní kvalitu a živou tradici. Pro nás je důležité, že má každý prvek vybavení hodnotu, jež je nezávislá na módních trendech. Ztělesnění těchto vlastností v koupelně pro nás představuje značka Kaldewei. Luxusní dlouhodobá životnost a zjevná, ušlechtilá kvalita smaltované oceli Kaldewei nás okamžitě přesvědčily o tom, že Kaldewei je ideálním partnerem pro realizaci exkluzivního vybavení našich koupelen,” zdůrazňuje Alain Bachmann, generální manažer The Chedi.

Čtyři pokoje byly vybaveny vanou Kaldewei Kusatsu Pool. V tomto modelu, který vychází z japonské kultury koupání, mohou hosté pohodlně sedět a mít tak celé tělo potopené ve vodě.

Koupelna s volně stojící koupací vanou Kaldewei Centro Duo Oval

Světová novinka Conopool z dílny Kaldewei

V prostoru lázní hotelu The Chedi prezentuje Kaldewei světovou novinku – velkoryse dimenzovanou vanu Conopool. Kromě toho si mohou také hosté luxusních apartmá užívat předností koupacích van Conopool s vířivým systémem Vivo Turbo, individuálně přizpůsobených přáním zákazníků. Speciálně pro tento projekt v Andermattu byly v závodě Kaldewei vyrobeny největší vířivé vany na světě ze smaltované oceli Kaldewei o rozměru 195 × 145 cm.

Kaldewei Conopool

Moderní design a vysoká kvalita

Společnost Kaldewei je světově známá svými vysokými nároky na design a kvalitu. Všechny koupací vany, a sprchové vaničky jsou vyrobeny z hodnotné smaltované oceli Kaldewei 3,5 mm. Značka Kaldewei nabízí pro hotelnictví a investory nejenom estetická, ale také trvale bezpečná výrobková řešení, která podtrhuje 30letou zárukou na své vany a vaničky.

Prestižní ocenění

Dvě produktové novinky od firmy Kaldewei, které se širokému odbornému publiku představily v březnu 2014 na veletrhu SHK v Essenu, byly poctěny vyznamenáním Interior Innovation Award 2014. Volně stojící koupací vana Meisterstück Centro Duo Oval s bezespárovým smaltovaným panelem obdržela prestižní pečeť „Best of Best”. Velkoryse dimenzovanou vanu Conopool porota odměnila jako „Winner”.

Interior Innovation Award uděluje rada pro design v rámci mezinárodního veletrhu imm cologne a patří k celosvětově nejrenomovanějším cenám v oblasti zařizovacích předmětů. V letošním roce byli „Winner” voleni z více než 500 zařizovacích předmětů. Prestižní označení „Best of Best” smí nést jen 15 nejlepších designových počinů. Udělením dvou cen špičkovému výrobci koupelnového vybavení Kaldewei porota opět ocenila mimořádný inovační a tvořivý potenciál podniku.

Jsme velice hrdí na dvojí vyznamenání, které jsme obdrželi od rady pro design. Ocenění potvrzují, že se nám díky důslednému zdokonalování našich výrobních technologií daří vytvářet neustále nové interpretace moderního designu – a že naše výrobky slouží jako inspirace v oblasti koupelnového vybavení,” líčí důležitou roli ocenění Arndt Papenfuss, vedoucí marketingu Kaldewei.

Autor: JUDr. Ivana Marcinová
Foto: Reto Guntli pro archiv firmy