Systém Barrisol Clim. Podhled v kombinaci s klimatizací

Nedávno jsme v našem časopise pozorným okem prozkoumávali tzv. pnuté podhledy. Došli jsme k závěru, že se jedná o velmi variabilní a působivé stropní řešení. Rozhodli jsme se proto představit Vám konkrétní produkty včetně novinky, systému Barrisol Clim.

Polyvinylová fólie Barrisol, jež je základem systému, je unikátní materiál disponující vlastnostmi, které dovolují vytvořit dokonale rovný a hladký podhled v místnosti, ale i podhled anomálních tvarů, kterých nelze jinými materiály dosáhnout. K dostání je v desítkách barevných provedení a lze vybírat z několika povrchů, jako je mat, lesk, semiš, metalíza. Velmi okázalá je perforovaná fólie, a nebo translucentní podhled, který lze prosvítit. Jedná se tedy o designový prvek vhodný téměř do jakéhokoliv interiéru. Důležité ale je, že s působivým vzhledem kombinuje i mnoho praktických vlastností.

Fólie Barrisol splňuje všechny požární i hygienické atesty a předpisy, samozřejmě neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky. Její největší přidanou hodnotou je pružnost a tvarová paměť. Tloušťka materiálu je 0,2 mm a hmotnost 180 g/m2. Nijak tedy nezatěžuje stávající konstrukci.

Fólie Barrisol Acoustic na Magistrátu města Hradce Králové

Instalace

Strop, pod kterým je nainstalovaný pnutý podhled, není nutné povrchově upravovat. Fólie skryje technické rozvody, přívodní kabeláž a další nevzhledné, avšak nutné prvky domácností i veřejných prostor. Samotná montáž fólie probíhá za pomoci teplovzdušného agregátu, který místnost nahřeje na cca 50 °C. Materiál se tím stává elastičtějším a lze jej snadno vypnout do připravených lišt. Na míru vyrobená podhledová fólie je upevňována do obvodových profilů. Lišta je po ukončení instalace skryta, aby nijak nenarušovala celistvost finálního vzhledu stropu.

Pnutý podhled v kombinaci s klimatizací

Podhled může být instalován také za pomoci unikátního patentovaného otevřeného systému Barrisol Clim. Ten zajišťuje stálou vzduchovou mezeru mezi fólii a stropem. Jeho výhoda plyne z možnosti zabudování technologických předmětů a zařízení jako je ventilace, chlazení do systému tak, aby nebyly viditelné, a nijak nenarušovaly vzhled místnosti. Na stěnách uvolňuje potřebný prostor a je optimalizována i výška stropů.

Systém podporuje tepelnou pohodu uživatelů. Proudění vzduchu v místnosti je neznatelné a nástup požadované teploty rychlý. Za fólií skrytá zařízení jsou navíc podhledem odhlučněna. Z podhledu Barrisol Clim se tedy může stát jeden plošný difuzér, který velmi efektivně rozptyluje teplo/chlad po celém prostoru rovnoměrně (teplotní rozdíl v úrovni hlavy a nohou je max 1 °C). Barrisol Clim se zabudovanou chladicí jednotkou také přispívá k úspoře elektrické energie. V porovnání se standardní klimatizací snižuje spotřebu až o 10 %.

Barissol Clim – ať je léto nebo zima, klimatizovaný vzduch bude jemně proudit po stěnách

Proměna energií

Unikátním druhem pnutého podhledu je fólie Barrisol Acoustic, která díky tzv. akustické perforaci přeměňuje zvukovou energii v tepelnou. Výsledné hodnoty akustické absorpce mohou být různé, odvíjí se od průměru otvorů, vzdálenosti mezi otvory, tloušťky fólie a tloušťky izolační vzduchové vrstvy. Pro každý prostor je na základě naměřených hodnot navrhována jedinečná fólie.

Průsvitnost

Velmi oblíbená je již zmiňovaná průsvitná fólie Barrisol Lumiére. Navazuje na nejnovější designové trendy. Příznačná je pro ni především elegance ve spojení s účelností. Podhled splňuje funkci efektního elementu v místnosti a zároveň zajišťuje přiměřený rozptyl světla. Mezi fólií a stropem jsou většinou použity LED pásky či bílé zářivky, je však možné zakomponovat i lustr. V prostorech, kde se nenachází okna, lze tímto řešením vyvolat iluzi denního světla. Nejběžnější je její použití v mléčném bílém provedení, není však vyloučen ani jakýkoliv jiný motiv či barva, které pod světelnými zdroji nápadně vyniknou.

Průsvitné fólie Barrisol Lumiére jsou okázalým doplňkem nejen moderních interiérů. Světelné zdroje mohou být jak zcela ukryty nad podhledem, případně lze nainstalovat i lustry

Vlastní návrh

Ještě si dovolíme uvést malý tip, jak vytvořit stoprocentně originální vzor. Přímo na fólii lze natisknout fotografii či jakékoliv jiné výtvarné dílo. V tomto případě je vše jen na kreativitě zákazníka. Vytvořit si tak může kupříkladu strop s potiskem oblíbených květin, aplikovat fotografii svého zvířecího mazlíčka, natisknout Monetův obraz, nebo si fólii sám ilustrovat. Cokoliv Vás napadne. Možnosti jsou v tomto případě opravdu bez limitů.

Údržba

Údržba podhledu je velmi jednoduchá. Díky antistatickým schopnostem fólie odpuzuje prach, je odolná i vůči cigaretovému kouři a kuchyňským výparům. Otírat ji lze případně měkkým hadrem či vlhkou jelenicí. Pokud je to nutné, lze podhled kdykoliv sundat a opětovně nainstalovat.

Česká výrobní základna pak umožňuje výrobu nejen standardních, ale i složitějších konstrukcí. V showroomu společnosti v Klíčanech u Prahy lze kdykoliv využít bezplatné konzultace

Know-how

Společnost CS Lyon Praha je výhradním dodavatelem francouzských podhledů Barrisol. Její kvality potvrzuje i 25letá zkušenost s instalacemi těchto fólií. Provedla přes 100 000 m2 montáží, poskytuje pravidelný servis, spolupracuje s význačnými architekty a designéry, napomáhá nalézt ideální řešení v soukromých objektech. Česká výrobní základna pak umožňuje výrobu nejen standardních, ale i složitějších konstrukcí. V showroomu společnosti v Klíčanech u Prahy lze kdykoliv využít bezplatné konzultace.

Fotogalerie

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: Archiv CS Lyon Praha, s.r.o.