Veškeré komponenty lité podlahy ARTURO jsou šetrné vůči životnímu prostředí bez rozpouštědel. Výsledná podlaha je vysoce odolná vůči mechanickému i chemickému zatížení a bezespará.

Hledáte tip na podlahu? Inspirujte se v prodejnách JIP

Povrchové úpravy podlah řetězce JIP jsou zcela signifikantním znakem společným pro všechny provozovny, přestože v každé je podlaha naprostým originálem. Posuďte sami zdařilou rekonstrukci prodejny v Bořanovicích u Prahy.

Rozsáhlé rekonstrukce stávajících téměř čtyř desítek prodejen v celé České republice, respektive rozširování kapacit, má za cíl umožnit zákazníkům komfortní nákup nepřeberného množství sortimentu a zároveň nejen jim, ale i zaměstnancům poskytnout příjemné prostředí. Dominantním prvkem nových prodejen je pro někoho překvapivě pohlaha; a to jak vzhledem, tak i užitnými vlastnostmi.

Kvalitní podlaha, pevný základ úspěchu

V letošním roce získal JIP v Bořanovicích prostor o rozloze asi 1800 metrů čtverečních pro velkoobchodní a maloobchodní prodej, včetně tolik oblíbeného prodeje formou cash & carry. Protože každá úspěšná činnost musí stát na pevných základech, byl i v tomto případě kladen důraz na kvalitní podlahu.

Povrchové úpravy podlah řetězce JIP jsou zcela signifikantním znakem společným pro všechny provozovny, přestože v každé je podlaha naprostým originálem. Za tím stojí osvědčená polyuretanová litá podlaha značky ARTURO. Tato technologie garantuje nejenom odolnost podlahy vůči pojezdu například vysokozdvižných a paletizačních vozíků, ale i zachování hygienické čistoty a snadnou každodenní údržbu. Navíc ARTURO nabízí možnost provedení zmíněné originální dekorace podlahy optimální kombinací dvou základních odstínů šedé (světlého a tmavšího) s občasným detailem v okrové barvě. Výsledný melírovaný efekt (takzvaný betonlook) spolu s ornamentálním značením jednotlivých sortimentních sekcí dotváří velmi příjemný interiér.

Povrchové úpravy podlah řetězce JIP jsou zcela signifikantním znakem společným pro všechny provozovny, přestože v každé je podlaha naprostým originálem.

Realizace

Podklad z drátkobetonové desky byl napenetrován základním dvousložkovým stěrkovacím epoxidovým nátěrem ARTURO EP6200. Po jeho vytvrzení byla velkoplošnou raklí rovnoměrně nanesena dvoukomponentní litá podlaha Arturo PU2060 na bázi polyuretanových pryskyřic. Zmíněný barevný melírovaný vzor tvořila kombinace barev RAL 7004 (takzvaná signální šedá) a RAL 7012 (takzvaná čedičově šedá) a RAL 1027 (žlutá). Orientační podlahové značení v podobě ornamentálních čtyřlístků bylo vyznačeno jednosložkovým pigmentovaným polyuretanovým nátěrem ARTURO PU7900. Finální vrchní vrstva je tvořena vysoce odolným zmatňujícím transparentním jednosložkovým lakem ARTURO PU7975 na bázi polyuretanové pryskyřice.

Podklad z drátkobetonové desky byl napenetrován základním dvousložkovým stěrkovacím epoxidovým nátěrem ARTURO EP6200. Po jeho vytvrzení byla velkoplošnou raklí rovnoměrně nanesena dvoukomponentní litá podlaha Arturo PU2060 na bázi polyuretanových pryskyřic.
Výsledný melírovaný efekt (takzvaný betonlook) podlahy spolu s ornamentálním značením jednotlivých sortimentních sekcí dotváří velmi příjemný interiér.

Šetrnost, odolnost a bezespárové provedení

Veškeré komponenty lité podlahy ARTURO jsou šetrné vůči životnímu prostředí bez rozpouštědel. Výsledná podlaha je vysoce odolná vůči mechanickému i chemickému zatížení a bezespará.

Kompletní práce spojené s pokládkou lité podlahy, kterou prováděli zaměstnanci společnosti SALIT, s.r.o., byly realizovány během 10 dnů.

Související články

Autor: kolektiv autorů
Foto: archiv firmy Uzin