U kliky Athena si všimněte pozoruhodného efektu – jedinečné hry světel a stínů v prolisu úchopové části kliky.

Titanové šperky na dveřích – COBRA Aphrodite a Athena

S trendem v podobě estetické čistoty či přímých linií se v interiérovém designu setkáváme stále častěji. Střídmost a minimum zdobných prvků se odráží i v nových dveřních kováních. Dvojice Aphrodite a Athena jsou výjimečné v tom, že docházejí až k podstatě minimalismu. To vše za skutečně výhodnou cenu!

„Titanové kování Aphrodite i Athena navazují na dlouhodobý úspěch naší kolekce COBRA BlackLine, která dnes zahrnuje přes sto padesát variant tmavých a černých dveřních kování,” vysvětluje Kristina Boda, ředitelka společnosti COBRA. „Rostoucí popularita tmavých kování koresponduje s nejsilnějším designovým trendem současnosti – minimalismem spojeným s důrazem na tvarový a barevný kontrast.”

Podobné, a přitom každá jiná

Designový jazyk obou modelů vychází ze stejného základu; přímé linie kliky i rozety kombinují jednoduchost minimalismu s dokonalou ergonomií úchopové části kliky. „Aphrodite opouští bezpečí kulatých tvarů a nabízí estetiku pohledově zcela rovné kliky. Pečlivě zpracované oblé hrany a jemné probrání zadní části kliky však zajišťuje příjemný pocit při každém úchopu,” popisuje Kristina Boda a dodává: „Athena má oproti puristické Aphrodite jemný prolis ve své hlavní části, což podporuje nejen skvělou ergonomii, ale přináší i půvabný estetický efekt – odlišný odraz světel a stínů.”

Aphrodite: strohé přímé křivky, absence zdobných prvků, zkrátka ideál pro interiéry koncipované v duchu puristické moderny. To vše za výjimečně výhodnou cenu.

Samostatnou kapitolou je u obou dveřních kování titanový povrch. Nejde jen o moderní a elegantní barevný odstín, ale i hladký sametový povrch. Každý kontakt s klikou je tak hladivý a příjemný. Rozměrově se Aphrodite i Athena řadí ke středně velkým klikám, se svou délkou 115, respektive 125 milimetrů jsou proto vhodné i do menších místností.

Designová klika nemusí být drahá

Matný titanový povrch kliky vychází vstříc současnému trendu tmavých a černých kování. „Tmavé barvy vnesou do interiéru zcela nový akcent. Matný povrch titanových klik nežádá o dominanci v prostoru, spíše podporuje a doplňuje eleganci celého interiéru,” zdůrazňuje Kristina Boda z COBRY a doplňuje: „Jsme rádi, že díky výhodné ceně najdou Aphrodite i Athena cestu i do interiérů navrhovaných s nižším rozpočtem. Oblíbený minimalismus nemusí nutně znamenat vysoké pořizovací náklady.”

Autor: COBRA
Foto: archiv COBRA