Schell Xeris SC.

Armatury Schell s úspornými perlátory pro veřejné sanitární prostory

Ekonomika provozu v sanitárních prostorech je čím dál pečlivěji hlídaným parametrem ve veřejných a komerčních budovách. Schell těmto požadavkům vychází vstříc maximálně úspornými armaturami.

Úspornost a hygiena – tak lze ve zkratce shrnout hlavní výhody umyvadlových armatur Schell nabízených hned v sedmi originálních produktových řadách: Xeris, Puris, Celis, Vitus, Linus, Modus a Petit. S neustále se zvyšujícími nároky na úspory se vyrovnávají komerční budovy nejen typu nákupních center, restaurací, hotelů, filmových multiplexů, divadel a sportovních center, ale stejně tak veřejné objekty jako jsou letiště, nádraží, školy, úřady nebo jídelny.

Úspora vody a energie ovšem nejsou jedinými sledovanými parametry. Stejně tak investoři hledí na dlouholetý bezproblémový provoz a snadnou údržbu. A také v tomto směru Schell nabízí preciznost a kvalitu „made in Germany“ a z těchto výrobků dělá kvalitativní evropskou špičku. Armatury jsou vyráběny z hygienicky nezávadné mosazi, lesk jim dodává kvalitní chromová úprava povrchu. Kvalitní materiály a robustnost armatur zajišťují vysokou odolnost během dlouhodobého a často nepříliš šetrného používání veřejností.

Schell Xeris E, detail s perlátorem.

Ekologie a úspora

V čem konkrétně tkví výhody nové generace umyvadlových armatur Schell? Například modelová řada Modus E přináší snížený průtok vody ze standardních 5 l/min. na pouhé 3 l/min.– i laickým pohledem je zřejmé, že se jedná o výraznou úsporu vody. Eco-perlátory umožňující zmíněnou úsporu lze ovšem objednat ke kterékoliv armatuře. U elektronických armatur lze tímto způsobem snížit průtok vody dokonce na hodnotu požadovaných 1,3 l/min, požadovanou pro certifikaci LEED. Díky tomu tyto armatury přispívají k „zelené“ certifikaci budov celosvětovým standardem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), případně britským BREEAM. Stejně tak se pyšní neméně ceněnou nálepkou WELL (Water Eficiency Label).

Schell Modus E směšovací.

Proplachy a termická dezinfekce

Většina elektronických baterií Schell je také vybavena technologií, která umožňuje naprogramování hygienického proplachu v případě dlouhého nepoužívání. Konkrétně dochází k třicetivteřinovému proplachu po 24 hodinách od posledního použití armatury – parametry lze měnit a nastavovat např. pomocí Bluetooth®-Modulu přes aplikaci mobilního telefonu. To minimalizuje tvorbu mikroorganismů a vy se můžete spolehnout, že z baterie poteče nezávadná pitná voda. V případě detekce nebezpečné bakterie Legionella armatury nabízí k její eliminaci možnost tzv. termické dezinfekce.

Variabilita sortimentu

V aktuální nabídce umyvadlových baterií Schell najdete jak armatury tlačné samouzavírací, tak bezdotykové senzorové ve verzích na baterie nebo s připojením na síť. Právě elektronické armatury jsou ve světle probíhající covidové pandemie čím dál žádanější, protože garantují maximálně možnou hygienu: „Omezení dotyku rukou s armaturami je jedním z hlavních témat hygieny sanitárních prostor,“ vysvětluje Aleš Řezáč, obchodní zástupce Schell pro Českou republiku. „Je známo, že hodně přenosných nemocí vzniká právě kvůli kontaktu s armaturami ve veřejných prostorách. Proto firma Schell vyvíjí elektronické armatury, u kterých ke kontaktu nedochází, a proto může klesat počet onemocnění způsobených nedostatečnou hygienou veřejných sanitárních prostor,“ dodává. Pro zajímavost WHO (Světová zdravotnická organizace) uvádí, že přibližně 80 % infekčních onemocnění se šíří rukama.

V neposlední řadě zaujmou umyvadlové baterie Schell svým elegantním designem a po právu proto byly oceněny prestižními cenami jako jsou Red Dot Design Award, German Design Award, iF product design Award, Design Plus, nebo Iconic Awards.

Více informací o umyvadlových armaturách Schell a dalších výrobcích tohoto tradičního německého výrobce najdete na stránkách www.schell.eu, případně můžete kontaktovat přímo obchodního zástupce Schell pro Českou republiku:

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv Schell