Chlebovice

V Chlebovicích začala výstavba nové tělocvičny za více než 44 milionů korun

Frýdek-Místek 11. června (ČTK) - Ve Frýdku-Místku v místní části Chlebovice začala výstavba tělocvičny tamní základní školy. Sportoviště stavbaři vybudují nad objektem mateřské školy. Půjde o konstrukčně náročnou stavbu, tělocvičnu nad školkou ponesou železobetonové sloupy. Novináře o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Jana Musálková Jeckelová. Stavba za více než 44 milionů korun má být hotová příští rok v létě.

"Jde o poměrně složité a unikátní provedení, které si vyžádal nedostatek místa pro samostatnou stavbu. Sloupy budou umístěny do kalichu základových patek a objekt tělocvičny bude uložen na monolitických železobetonových pilotách. Kostru objektu bude tvořit prefabrikovaný železobetonový skelet," uvedl náměstek primátora Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Největší z železobetonových prvků měří 13 metrů a váží přibližně 13 tun, složitá tak bude i jejich doprava na místo. Součástí stavby bude i vybudování proskleného vestibulu mezi budovami mateřské a základní školy.

"Tak jako nad školkou vznikne tělocvična, nad základní školou bude zřízena učebna alternativní výuky. Stejně jako tělocvična bude přístupná hlavním schodištěm umístěným ve vestibulu. Po dobu výstavby tělocvičny bylo nutné zajistit dětem z mateřinky a také školákům z některých ročníků základní školy náhradní prostory. Útočiště pro konec letošního a pro celý příští školní rok našli v prostorách budovy fary a sousední hasičské zbrojnice," uvedla mluvčí.

Přípravy nového sportovního zázemí byly podle ní složité. V době, kdy město vypsalo výběrové řízení, výrazně vzrostly v souvislosti s covidem i ruskou invazí na Ukrajině ceny stavebních materiálů. Zájemci tak z tendru odstoupili a město muselo řešit i problémy s projektem. Na stavbu by město chtělo získat dotaci z prostředků Národní sportovní agentury ve výši 29,8 milionu korun, v současnosti čeká na její schválení.

Autor: ČTK
Foto: Ladin, CC BY-SA 4.0, zdroj: www.wikipedia.org