Dnešním dnem začíná v Praze veletrh veletrh FOR WOOD

V pražských Letňanech začíná veletrh dřevostaveb a nízkoenergetických budov

Praha 15. února (ČTK) - Na výstavišti v pražských Letňanech dnes začíná veletrh zaměřený na dřevěné stavby, konstrukce a materiály For Wood. Souběžně s ním bude do soboty 17. února otevřen také veletrh For Pasiv specializující se na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy a veletrh Střechy-Solar-Řemeslo s novinkami v oblasti střech, střešních solárních panelů a jejich dodavatelů. Prezentovat se bude 320 vystavovatelů z Česka i zahraničí.

"Letošní ročník nabídne komplexní portfolio firem ze všech souvisejících odvětví, ale také poradí s aktuální podobou dotačních programů, s dřevostavbami či energetickými úsporami a umožní návštěvníkům bezplatné poradenství odborníků napříč obory," řekla ČTK mediální zástupkyně pořadatele ABF Lucie Bártová.

Oproti předešlým ročníkům bude letošek zaměřen více na rekonstrukce. O ty je podle pořadatelů vyšší poptávka kvůli vysokým cenám stavebnin a těžko dostupných hypoték, které komplikují nákupy bydlení.

V Letňanech budou zastoupena všechna odvětví související s energeticky úsporným bydlením, a to co se týká stavby tak rekonstrukce. Vystavovat se budou také fotovoltaické systémy, technologie větrání i klimatických modulů, dřevostavby, rekuperační jednotky, tepelná čerpadla, moderní stavební materiály či okna a stínění.

Mezi vystavujícími firmami budou například výrobce oken Internorm, výrobce a dodavatel cihel Heluz, architektonická společnost Atrea, distributor vzduchotechniky Elektrodesign a další české i zahraniční firmy. Přednášet budou zástupci Asociace dodavatelů montovaných domů, Centra pasivního domu či Cechu kamnářů.

Minulý rok navštívilo For Wood přes 24.000 návštěvníků, letos pořadatelé očekávají ještě větší zájem.

Autor: ČTK
Foto: FOR WOOD, zdroj: www.for-wood.cz