VEKA FSP WinDoPlan – dokonalý nástroj pro navrhování oken i dveří

Společnost VEKA, výrobce plastových okenních a dveřních profilů nejvyšší třídy A, vytvořila pro své partnery profesionální on-line nástroj pro podrobný návrh oken a dveří, včetně veškerých certifikátů a tvorby dokumentace pro obchodní nabídky a výběrová řízení. VEKA FSP WinDoPlan nabízí také funkce pro návrh napojení na zdivo, kalkulace tepelných ztrát a další, včetně možnosti přímého kontaktu s on-line podporou dodavatele. Čerstvou novinkou je podpora trojrozměrného plánování a BIM.

Množství informací, které jsou požadovány v rámci tendrů, plánování a výroby oken, se neustále zvyšuje. Je stále běžnější, že koncový zákazník již v rámci výběrového řízení vyžaduje podrobný popis, parametry, dokumentaci a certifikáty. Tyto požadavky je takřka nemožné splnit bez odpovídajících softwarových nástrojů. S FSP WinDoPlan dáváme k dispozici on-line aplikaci, s níž budou plánování a příprava nabídek pro partnery mnohem snazší,” vysvětluje Milan Klepsa, zástupce společnosti VEKA pro ČR a SR.

Okno pod drobnohledem v konfigurátoru FSP WinDoPlan.

Náhrada standardních plánovacích programů

Webový plánovací nástroj může snadno nahradit tradiční plánovací programy, používané například zaměstnanci výroby na lokálních PC. Obsahuje veškeré produkty a prvky systému VEKA a návrháři i výrobci oken v něm mohou společně plánovat požadované sestavy. Mohou se navíc spolehnout, že systém je sám okamžitě upozorní na případné odchylky od parametrů stanovených technickými předpisy a pravidly.

VEKA FSP WinDoPlan nabízí výrobcům oken také možnost sdílení informací. Podporován je například export do datového formátu GAEB, používaného běžně projekčními kancelářemi v Německu. Nespornou výhodou pro české partnery a zákazníky je rovněž fakt, že samo prostředí FSP WinDoPlan je, stejně jako on-line portál VEKA, v současné době k dispozici nejen v němčině a angličtině, ale i v češtině.

FSP WinDoPlan nabízí také funkce pro návrh napojení na zdivo, kalkulace tepelných ztrát a mnoho dalšího.

Podpora BIM

Čerstvou novinkou v rámci FSP WinDoPlan je přidání podpory trojrozměrného plánování a BIM (Building Information Modeling). „Jde o standard pro digitální sběr a propojování dat ve stavebnictví. BIM umožňuje práci až v pěti rozměrech, kde čtvrtým je čas a pátým náklady, nebo zpracování informací o množství a vlastnostech stavebních prvků,” říká Milan Klepsa.

WinDoPlan umožňuje například exporty ve formátu IFC a také nabízí plugin pro kompatibilitu se dvěma profesionálními BIM softwary – ArchiCAD a Revit. Díky tomu je možné okna nebo dveře nakonfigurovat ve WinDoPlan a vše se automaticky importuje do vašeho projektu, který máte rozpracovaný v uvedených dvousoftwarech.

Více informací o VEKA FSP WinDoPlan najdete na stránkách www.veka.cz pod záložkou „Pro výrobce oken”.

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv firmy