Veletrh Střechy Praha 2022 naživo a v březnovém termínu

S potěšením vás zveme na tradiční stavební veletrh Střechy Praha 2022, který proběhne v termínu 3. – 5. března 2022 na výstavišti v Praze-Letňanech, souběžně s veletrhy Solar Praha a Řemeslo Praha.

Chystaný 23. ročník je zároveň prvním „pocovidovým”, který proběhne skutečně na výstavišti, a nikoli ve virtuálním prostředí, jak tomu bylo letos. Těšit se můžete na plnohodnotnou akci a tradiční svátek všech střechařů s kompletní nabídkou výrobků a služeb pro stavbu a renovaci střech.

Řada vystavovatelů již nyní avizovala představení novinek ve větší míře než kdykoli předtím, což je potěšující zpráva pro odborníky i širokou veřejnost.

Hlavními tématy nadcházejícího ročníku jsou například zelené střechy, zadržování dešťové vody, fotovoltaika v kombinaci s akumulací energie či digitalizace. V segmentu řemesel představuje digitalizace propojení tradičních řemeslných postupů a nástrojů s moderními výrobními technologiemi. Na veletrhu budou představeny novinky z oblasti zaměřování a 3D modelování střech, řešení pro detekci zatékání střech, mnohé další aplikace a také špičkové digitalizované nástroje a nářadí. Většina z nich bude prezentována v rámci Festivalu dřeva a nářadí, který je již potřetí nedílnou součástí veletrhu.

Chybět nebude ani bohatý doprovodný program plný přednášek, workshopů, praktických ukázek řemesel a soutěží o hodnotné ceny. Proběhne tradiční konference Izolace, tentokrát s nosným tématem „Konstrukční detaily v obálce staveb aneb Na složitosti nezáleží”.

Problematikou dešťové vody a zelených střech se bude zabývat fórum „Modrozelená infrastruktura”, které na druhý veletržní den připravujeme ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Vedle toho chystáme i další aktuální témata, která můžete sledovat na webových stránkách veletrhu.

Na opětovné osobní setkání na výstavišti se těší organizační tým veletrhu Střechy Praha.

Více informací na: www.strechy-praha.cz

Autor: tisková zpráva
Foto: archiv organizátora