Vyhrajte cihly POROTHERM na Váš dům!

Chystáte se pustit do výstavby rodinného domu? Zapojte se do soutěže společnosti Wienerberger a získejte cihly na celý dům zdarma! Soutěž „Vyhrajte cihly POROTHERM na Váš dům“ začíná v březnu a hrát o hlavní cenu můžete až do 14. září 2008. Hlavní výhra bude předána v rámci veletrhu FOR ARCH 2008.

Soutěž „Vyhrajte cihly POROTHERM na Váš dům“ má celkem sedm kol a vznikla ve spolupráci společnosti Wienerberger a internetového portálu www.tvujdum.cz. Každé její kolo trvá měsíc, výjimkou je pouze září, kdy lze soutěžit pouze čtrnáct dní.

Na www.porotherm.cz a www.tvujdum.cz se počínaje březnem objeví každý měsíc nový článek s tématikou výstavby rodinného domu a bydlení. Úkolem čtenářů je zodpovědět na tři otázky, které budou u každého z těchto materiálů.

Pro účast ve slosování přitom musí být vždy minimálně dvě otázky zodpovězeny správně.

Sedm dílčích a jedna hlavní cena

Celkově lze v soutěži získat osm cen. Sedm dílčích bude uděleno vždy po jednotlivých kolech soutěže a jejich výherci si vyberou zboží společnosti Wienerberger v hodnotě 10 000 Kč.

Do hry o hlavní cenu – cihly na celý dům – budou zařazeni všichni, kteří odpoví ve všech kolech soutěže alespoň dvakrát správně. Odpovědi na otázky z jednotlivých kol lze najít na www.tvujdum.cz.

Hodnota hlavní ceny je specifikována velikostí domu. Výherce obdrží kompletní systém POROTHERM (cihly, nosníky, překlady) na stavbu domu, a to až do velikosti stavby o maximálním objemu do 700 m3.

Pro získání ceny musí výherce předat společnosti Wienerberger vlastní stavební projekt. Na jeho základě mu společnost Wienerberger zdarma dodá stavební materiál „na míru“ dle propočtů daného projektu. Pokud výherce nebude v době získání výhry vlastnit stavební projekt, může ho dodat až do konce roku 2008.

Registrace pro zapojení do soutěže

Zájemci o účast v celé soutěži nebo jen v jejich jednotlivých kolech se musí zaregistrovat do věrnostního Bonus programu na www.tvujdum.cz. Každý zaregistrovaný zájemce přitom může svoje odpovědi na otázky v každém kole zaslat jen jednou.Související odkazy a doplňky:

POROmetr − porovnejte úspory se stěnou POROTHERM.

Stavebníci, kteří staví z POROTHERMU, mohou díky pomůcce od společnosti Wienerberger zjistit, na jaké výdaje se připravit a zda má vůbec smysl zateplovat nebo raději investovat do kvalitních oken. Na základě informace o velikosti vnější stěny domu POROmetr snadno vypočítá, kolik tepla "uteče" zdmi a kolik.

Vliv oken na tepelnou náročnost obvodové stěny

Vliv oken na tepelnou náročnost celé stěny z tepelně izolačních cihel POROTHERM je větší, než jak bývá známo. Proto je místo zateplení takové stěny účinnější a často levnější volit okna pro pasivní nebo nízkoenergetické domy s hodnotou UW od 0,5 do 0,85 W/(m2K)) místo standardních oken (UW = 1,3) nebo normou ještě přípustných (UW = 1,7). Ukazuje to program Vliv oken na tepelnou náročnost obvodové stěny, kde jsou přednastaveny U-hodnoty pro zdivo z cihel POROTHERM 44 Si (0,24 W/(m2K)).

Autor: Mgr. Lidmila Kábrtová
Foto: Archiv firmy