Z cihel plněných minerální vatou se staví developerské projekty

Jednoduchá a rychlá výstavba s využitím těch nejmodernějších materiálů, přesně taková může být z cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi. Výborné tepelněizolační vlastnosti těchto cihel umožňují pořízení nízkoenergetického i pasivního bydlení bez nutnosti dodatečného zateplení fasády. V současné době se z nich staví i developerský projekt Vilapark Jesenice.

Developerský projekt Vilapark Jesenice odráží aktuální trendy v oblasti bydlení a využívá ty nejmodernější materiály. Právě proto zvolil developer cihlu plněnou minerální vatou POROTHERM 36,5 T Profi. Ta zajistí nižší náklady na vytápění. Unikátní projekt 18 luxusních rodinných domů a vilek zajišťuje obyvatelům pohodové a kvalitní bydlení v nízkoenergetickém standardu. K dispozici jsou tři typy rodinných domů, které jsou navrženy tak, aby dokonale korespondovaly s pozemkem a aby svým obyvatelům zaručovaly naprosté soukromí.

POROTHERM T Profi – výhody keramiky a minerální vaty

Cihly POROTHERM T Profi, jež jsou k dispozici v šířkách 36,5 cm a 42,5 cm, představují symbiózu přírodního stavebního materiálu s osvědčenou izolační hmotou. Spojením těchto dvou materiálů získá zdivo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry.

Cihly jsou určeny pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů, pro jednovrstvé obvodové zdivo s vysokou tepelnou izolací bez potřeby dalšího zateplení fasády. V zimě brání cihla rychlému vychladnutí domu a v horku naopak zabraňuje přehřátí. Zdivo přitom umožňuje prostup vodních par, takže vytváří předpoklady pro vznik zdravého a příjemného bydlení. Zdivo už není nutné dále dodatečně zateplovat, sníží se tak náklady na stavbu, vytápění a údržbu domu.

Více informací najdete na internetových stránkách www.vilaparkjesenice.cz a www.porotherm.cz.

Cihelný blok POROTHERM 36,5 T Prof
Autor:
Foto: Archiv firmy