Zimní zahrada - oáza klidu, pohody a odpočinku

Příjemné a zdravé bydlení podle špičkových současných požadavků a poznatků pomůže přinést systém prosklených konstrukci Four Seasons (čtyři roční období). V současné době z něj firma Stabos, spol. s r.o. v naší republice vybudovala více než 180 zimních zahrad, které se staly, především díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem systému a dobře provedené práci firmy, pro své majitele místem odpočinku v kterémkoliv ročním období.

V době, kdy příroda spí a my nemůžeme trávit tolik času venku na svých zahrádkách či balkonech, tak nám to chybí. Nevíme přesně proč, ale už se pomalu začínáme těšit na to, jak se rozzáří slunce a my se na něm jako kočky budeme slunit a slunce absorbovat. Ať chceme nebo ne, slunce je zdrojem energie i pro naši tělesnou schránku a my jsme součástí přírody. Zavření potom za zdmi, s nedostatkem světla a bez kontaktu s přírodou, chřadneme. Člověk je však tvor přemýšlivý a vymyslel zimní zahradu. Možná název zimní zahrada není tak docela výstižný, neboť dobře postavená zimní zahrada by měla být místem, kde nám je příjemně nejenom v zimě, ale též v kterémkoliv ročním období. Mělo by to být místo, kde se rádi posadíte se svými nejbližšími při šálku čaje či kávy nebo se prostě jenom zaboříte do svého oblíbeného křesla a zahledíte se do přírody, která se před vámi rozprostírá jako na dlani. Že jsem vás naladila a vy jste se zasnili? Ne, to nemusí být jenom sen. Takovou zahradu skutečně můžete mít i vy díky systému prosklených konstrukcí Four Seasons.

Stručný technický popis

Jde o systém hliníkových profilů s přerušeným tepelným mostem a speciálního izolačního dvojskla amerického výrobce Four Seasons, který byl vyvinut pro rozšíření domu o celoročně využitelný obytný prostor, stavbu zimních zahrad, zastřešení bazénů, teras a balkonů a pro stavby s komerčním využitím. Nabízí několik novinek, které nebyly na našem trhu dosud používány. Je charakteristický ohýbaným dvojsklem a možností využití kombinace interiéru z přírodního dřeva s vnějšími krycími hliníkovými lištami.

Vynikající tepelně izolační vlastnosti systému jej předurčují pro použití v obytných částech domu. Hodnota koeficientu prostupu tepla K je u dvojskel Four Seasons Premium plněných argonem 1,3 W/(m2K). Na rozdíl od jiných výrobců jsou řešeny nejen izolační vlastnosti dvojskel, ale i ochrana proti slunečnímu žáru v létě. Dvojskla Four Seasons Premium dokáží zachytit více než 80 % této energie a udržet tak uvnitř příjemné prostředí. Vytváří jej tzv. tepelné zrcadlo – pokovená vrstva, kterou je opatřena jedna z tabulí dvojskla. Tato mikroskopická vrstvička odráží tepelné záření, přitom však propouští viditelné světlo. Obě tabule dvojskel jsou tvrzené a schopné zachytit 90 % lidskému zdraví nebezpečného UV záření.

Větrání je zajištěno posuvnými nebo výklopnými okny ve svislých stěnách, střešním oknem, nebo elektrickým ventilátorem s termostatem a ventilačními mřížkami. Všechny otvory jsou standardně opatřeny síťkami proti hmyzu.

Firma Stabos, spol. s r.o. je zde připravena vám vyplnit váš sen. Na přání vám zašle podrobný katalog svých výrobků, případně CD. Na základě zaslaných výkresů vyhotoví cenovou nabídku či zajistí návštěvu zástupce firmy, který provede nezávaznou a bezplatnou konzultaci a navrhne nejvhodnější řešení pro konkrétní projekt. A co víc? Nabízí i možnost počítačové animace vaší budoucí zahrady a počítačové dokreslení návrhu do fotografie domu. Za touto firmou stojí šestileté zkušenosti spojené s realizací více než 180 zimních zahrad pomocí konstrukce systému Four Seasons. Rozhodnete-li se pro takovou zimní zahradu, potom se pro vás zajisté stane místem odpočinku v jakémkoliv ročním období, místem, kam se rádi posadíte se svými přáteli či sami a dáte si šálek čaje či kávy nebo se prostě jenom zaboříte do svého oblíbeného křesla a zahledíte se do přírody, která se před vámi rozprostírá jako na dlani.

Autor:
Foto: Archiv firmy Stabos, spol. s r.o.