BESK, spol. s.r.o. se může pyšnit titulem Zlatá taška 2024. Vyhlášená střešní taška si i za změněného designu plně zachovala svou větrací funkci.

Zlatá taška má 2 vítěze! Větrací tašku BESK a Solární panel sunman

Dvacátý pátý ročník Veletrhu Střechy Solar Řemeslo, který se již tradičně konal v pražských Letňanech, je u konce! Náš časopis byl mediálním partnerem této akce, a proto vám můžeme mezi prvními prozradit vítěze soutěže Zlatá taška 2024. Ocenění získaly hned 2 výrobky – Větrací taška od společnosti BESK, spol. s.r.o. a Solární panel od firmy nanosun s.r.o.

Ocenění Zlatá taška za nejlepší a nejpokrokovější exponáty veletrhu uděluje odborná porota soutěže již od roku 2002. Vyhlášení výsledků bylo jako každoročně součástí slavnostního večera, který se konal první den veletrhu. Porota vybírala vítěze z největšího počtu výrobků, které kdy byly do soutěže přihlášeny. Posuzovala se originalita řešení, technické parametry, životnost, ekologie a dodržení legislativy. Z celkem 20 exponátů nakonec vybrali odborníci 6 produktů. Ty je přesvědčily svým přínosem pro obor a inovativností. Dva výrobky se staly vítězi ocenění, další 4 poté získaly čestná uznání!

Výherci jsou BESK, spol. s.r.o. a nanosun s.r.o.

Vítězem soutěže se stala inovativní Větrací taška od společnosti BESK, spol. s.r.o., předního českého výrobce betonových střešních krytin. Odborníci u ní ocenili zejména revoluční řešení odvětrávání a atraktivní změnu designu. Technologie, jakou byla taška vyrobená, navíc umožňuje cenu tašky snížit.

O titul vítěze se dělí BESK, spol. s.r.o. se společností nanosun s.r.o., která soutěžila se Solárním panelem sunman SMF430F-12X12UW. Inovativní řešení v podobě ohebného a ultralehkého panelu je možné nalepit i na ploché střechy a méně únosné konstrukce, jako jsou balkony či cestovní karavany.

Druhým výhercem byl vyhlášen Solární panel Sunman, který je až o 70 % lehčí než klasické moduly.

Kam putují 4 čestná uznání?

Porota udělila v rámci soutěže také 4 čestná uznání. První z nich získala střešní deska na bázi kamenné vlny PAROC PREMO 90 od GWS Ground Waterproofing Systems s.r.o., kterou lze aplikovat i na střechy s velmi vysokým zatížením. Druhé uznání poroty získala společnost PRVNÍ CHODSKÁ TERASARIO s.r.o. za unikátní řešení chatky áčkového typu s názvem TULITO. Vyniká jednoduchou montáží skládací konstrukce. Další čestné uznání putuje solárnímu Vakuovému trubicovému kolektoru s integrovanou regulací teploty AAA SOL-30TRT od společnosti AAA Solar s.r.o., jehož efektivita je až o 30 % vyšší než u deskových kolektorů. Čestným uznáním poroty se může pochlubit také nový výkonný a ergonomický automat VARIMAT 700 od společnosti WELDPLAST ČR s.r.o., s nímž lze snadno svařovat všechny typy střešních fólií.

Jaká témata letošním veletrhem hýbala, se dočtete zde. Akce se konala v souběhu s Festivalem dřeva a nářadí.

Autor: Mgr. Kateřina Saidl
Foto: Mgr. Helena Hejhálková