Vizualizace nové zlínské tržnice.

Zlínská radnice dokončuje rekonstrukci tržiště Pod Kaštany

Zlín 21. listopadu (ČTK) - Zlínská radnice dokončuje rekonstrukci tržiště Pod Kaštany v centru města. Obnova za více než 100 milionů korun začala loni v říjnu. Vhodný termín otevření tržiště se hledá, mohlo by to být do konce letošního roku či na začátku příštího roku, řekl dnes ČTK mluvčí radnice Tomáš Melzer.

"Tržiště postupně získává závěrečnou podobu. V minulých dnech došlo k zásadní demolici dvou nevzhledných buněk soukromých vlastníků. Ty jejich majitelé nahradí novými objekty, které budou ladit s tržištěm. Právě za těmito objekty se bude nacházet průchod do zámeckého parku a na opěrných zídkách pítka," uvedl mluvčí.

Odstranění dvou buněk se protáhlo, památkáři nesouhlasili s původním návrhem majitelů a vlastníci objektů museli projekt předělat. "Jsme rádi, že se podařilo dohodnout se soukromými vlastníky na úpravě jejich původního návrhu nových stánků a odstranili problematickou pochozí střechu a vyšli tak vstříc požadavkům památkové péče, ačkoliv na úpravu projektu museli vynaložit další své finanční prostředky. Nové tržiště Pod Kaštany se tak otevře opravdu celé nové, jak bylo opakovaně deklarováno," uvedli primátor Jiří Korec a jeho náměstek Miroslav Chalánek.

Nové tržiště nabídne přes sto prodejních míst na více než 900 metrech čtverečních. U stolků budou rozvody vody a elektrické zásuvky, takže prodejci budou moci nabízet i sýry nebo uzeniny. Stánky také půjde zastřešit. Součástí rekonstrukce byla i přeložka sítí, obnova povrchů a mobiliáře.

Mezi trhem a třídou T. Bati bude lipová alej. Vysázeno bude 50 stromů. "Veřejné osvětlení bude na lanech, aby sem šla umístit vánoční výzdoba. Vánoční trhy tak bude možné v budoucnu protáhnout z náměstí až do prostoru tržiště," uvedl mluvčí. Na rekonstrukci parku by v budoucnu měla navázat obnova Sadu Svobody.

Fotogalerie

Autor: ČTK
Foto: archiv Magistrátu města Zlína