Zručný řemeslník = záruka kvality

Ke spokojenosti majitele nové střechy či fasády zdaleka nestačí jen kvalitní materiál. Je zapotřebí oslovit i schopného řemeslníka, který svou zručností maximálně využije všech možností, které výrobce předkládá. Uvědomuje si to i společnost PREFA Aluminiumprodukte s. r. o. Pro své partnery – řemeslníky proto organizuje školení, která jsou v České republice zcela výjimečné.

Není školení jako školení. Výsledný přínos získaných znalostí se odvíjí jak od schopností lektora, tak od konkrétního uspořádání lekcí. Kvalitativní rozdíl mezi řemeslnickými kurzy ale tkví primárně v tom, zdali si účastník kurzu odnese ryze teoretické, nebo i praktické vědomosti. Pokud jde o případ číslo dvě, školený řemeslník je s materiálem seznámen důkladněji a čas strávený na školení je využit o mnoho efektivněji. Příležitost si materiál osahat a vyzkoušet si práci s ním nanečisto je k nezaplacení. A tuto školicí metodu nabízí právě PREFA Academy řízená hlavním technikem Miroslavem Oudesem.

Řemeslník hraje prim

Jednoho takového dne na školení pod vedením zkušeného technika – pana Jana Termera – jsem se zúčastnila a nutno říci, že i já, ač laik v oboru klempířském, hodnotím akci jako neotřelý zážitek. Po hovoru s účastníky kurzu navíc mohu prozradit, že nejsem jediná. PREFA je dlouhodobě známa pro nadstandardní péči, kterou věnuje řemeslníkům, jenž se zabývají instalací produktů PREFA. Servis, který jim poskytuje, zahrnuje kromě zmiňovaného školení v moderních prostorech i návštěvy techniků PREFA na stavbě po dobu montáže hliníkové krytiny.

Nenahraditelná praxe

Ale zpět k PREFA Academy. Z důvodu vysokého zájmu probíhají kurzy od začátku roku do konce března. Liší se jen tematicky. Zájemce má možnost volit mezi kurzy zaměřené na maloformátovou hliníkovou krytinu, na falcovanou střešní krytinu, či na fasádní obklady. Vše se odehrává v sídle společnosti PREFA v pražských Horních Počernicích, kde byly vystavěny školicí prostory právě za tímto účelem. Nejedná se přitom jen o pouhou učebnu, kde si člověk přijde odsedět to své. Je zde především praktická, skvěle vybavená dílna, v níž si každý na vlastní kůži odzkouší, jak se hliníkové produkty PREFA montují. Zároveň jsou účastníci seznámeni s novinkami, které přišly nedávno na trh. V letošním případě jde například o fasádní systémy Sliding.X (odvětraná hliníková fasáda).

Odborná instalace je základ

Ve všech případech se jedná o hliníkové produkty. V případě odborné instalace je vždy zaručena spokojenost klienta. Apel na zkušenosti a vědomosti každé spolupracující montážní firmy je proto zcela na první příčce priorit. Důvodem je zaručená dlouhá životnost materiálu. PREFA na svých stránkách mimo jiné doporučuje firmy, které zaručují vysoký odborný standard.

Zodpovědné vystupování

Společnost PREFA nepatří mezi žádné střechařské nováčky. Michal Akerman, technický poradce firmy dodává: „PREFA se staví čelem nejen k důkladnému proškolení pracovníků, ale též k případným reklamacím. Ty se obvykle netýkají samotné kvality produktu. Ve většině případů jde o důsledek způsobu montáže. Proto klademe důraz na zaškolení realizačních firem.“ Společnost PREFA vždy vystupuje jako spolehlivý partner investora i řemeslníka. A to po stránce odborné, poradenské, technické i lidské.

Související články

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: Helena Široká