Zydrit – podlahy nové generace

Zydrit® je název pro lité syntetické podlahy nové generace, vyvinuté společností Remmers. Nabízí vysokou užitnou a estetickou hodnotu bez omezení v tvorbě individuálních odstínů. Povrch je kdykoliv obnovitelný podobně jako u parket pouhým broušením a přelakováním. Opravy případných poškození jsou beze stop. Naprosto odolný proti UV záření, stálobarevný a ani po velmi dlouhé době nežloutne.

Systémová technologie Remmers Zydrit® již podstoupila několikaleté období prověrky a byla velmi úspěšně přijata na trhu v Holandsku, Velké Británii a také na dálném Východě a to jak investory tak i zpracovateli. U první skupiny byla nejvíc oceněna vlastnost obnovit či opravit povrch v každém okamžiku. Zpracovatelé zase přivítali u systému Zydrit® jeho schopnost zaručit jistotu v předání objektu – skoro neexistuje praktické poškození během provedení (i následně), které nelze opravit beze stop a to velmi snadno a takřka bez nákladů.

Právě tyto první zkušenosti jednoznačně určily podlahovou technologii Remmers Zydrit® jako podlahy nové generace.

Použití podlah Zydrit®

Dekorativní a zároveň industriální lité syntetické podlahy Zydrit® mají široké spektrum použití:

 • Administrativní, komerční a veřejné budovy pro velký počet lidí,
 • bankovní domy, výstavní a informační prostory, autosalony,
 • školy, nemocnice a jiné budovy s vysokým požadavkem na hygienu,
 • bytové domy a privátní prostory,
 • kavárny, restaurace, potravinářství,
 • průmyslové podlahy se středním mechanickým zatížením,
 • a všude tam, kde je žádána vysoká užitná hodnota s dobrým vzhledem a velmi dlouhou životností.

Jednoduchý systém

Zdánlivě jednoduchý systém tří složek, ze kterých se podlaha velmi snadno a rychle realizuje, je z pohledu chemických a fyzikálních vlastností výsledné podlahové konstrukce velmi sofistikovaný:

 • nežloutnoucí transparentní a UV-odolná pryskyřice,
 • plnivo – směs plnobarevných granulátů, neměnící odstín působením světla a zaručující stejný odstín z různých šarží,
 • čirý lak, snadno udržovatelný, UV-odolný.

Velmi důležité přitom je, že pryskyřice ani lak neobsahují žádné pigmenty!

Vlastnosti podlahového systému Zydrit®

 • Dobrý vzhled a utváření povrchu,
 • obnovitelnost povrchu broušením – dlouhá životnost,
 • opravitelnost poškození beze stop,
 • bezespárovost,
 • mechanická a chemická zatížitelnost,
 • vícebarevná optika,
 • smísitelné odstíny, výběr ze vzorkovníků Remmers Zydrit, RAL a NCS, snadná tvorba odstínů na přání,
 • hloubkový optický efekt (odstín přichází od plniva v hloubce vrstvy).

Návrh povrchu a vzhled

Snadná aplikace, plošné utváření a prakticky neomezené možnosti smíchávání odstínů dělají z tohoto systému vysoce tvořivý nástroj v rukách architektů a dobrých zpracovatelů. K tomu ještě možnost volit mezi matným či lesklým vzhledem v kombinaci s hladkou, ale specifickou texturou poskytuje i uživatelům radost z moderní volby nášlapné vrstvy svých podlah. Nevšedním, a díky tomu elegantním prostředkem v rukou architekta je možnost pracovat s hloubkovým efektem.

Velmi dlouhá životnost

Stačí jedno zbroušení a následné přelakování a povrch je znovu naprosto nový – jako u dřevěných parket. Prakticky jakékoliv lokální či bodové poškození lze úplně opravit bez optických následků.

Tyto dvě vlastnosti ve spojení s perfektní odolností vůči ultrafialovému záření a dennímu světlu dělají z povrchu Zydrit® prakticky věčný systém.

Profesionální prezentace inovačních systémů

Remmers přichází také s prospekty nové generace pro své podlahové systémy. Prospekty obsahují přehledný metodický návod ve formě tabulky na výběr správného systému podle typu podkladu, druhu zatížení a určení podlahy. Dále obsahují praktický návod na aplikaci příslušného technologického systému doplněný prezentací ve formátu PowerPoint. Pomocí obou návodů lze velmi podrobně a snadno pochopit podstatu různých systémů a spolehlivě vyřešit technologické detaily. Prezentace ve formátu PowerPoint jasně podporuje vysvětlení daného systému a jeho aplikaci jednoduchým způsobem.

Stylové podlahy Remmers

První prospekt této generace „Remmers Design Böden” (Stylové podlahy Remmers) obsahuje také inovační systém podlah nové generace Zydrit®. Materiály k tomuto tématu je možné si stáhnout na internetové adrese www.remmers.cz v rubrice „Lité syntetické podlahy”. Alternativně lze tyto podklady také objednat písemně na elektronické adrese podlahy@remmers.cz jako CD.

Vedle zmíněného prospektu se momentálně připravují další prospekty nové generace pro ostatní podlahové nátěrové systémy s návodem pro výběr a použití s příslušnými prezentacemi ve formátu PowerPoint ve spolupráci s Akademií „Bernhard Remmers”. Všechny budou pak dostupné v podobě databáze učebních pomůcek pro podlahy jak na internetových adresách, tak i na objednání. O tom, kdy budou příslušné prospekty hotové najdete informaci v rubrice „Lité syntetické podlahy” na adrese http://www.remmers.cz.1 Ing. Stefan Stanev, produktový manažer divize „Lité syntetické podlahy“ společnosti Remmers CZ s.r.o., tel.: +420 602 157 821, stanev@remmers.cz, podlahy@remmers.cz, www.remmers.cz.
Autor: Ing. Stefan Stanev
Foto: Archiv firmy