Revitalizace Mariánského náměstí v pražské památkové zóně…

Pražští radní schválili na konci loňského roku koncepční studii revitalizace Mariánského náměstí a přiléhajících lokalit Pražské památkové rezervace včetně náměstí Franze Kafky. Vítězný návrh architektonického studia Xtopix vychází mimo jiné z požadavků občanů, aby se místo stalo odpočinkovou zónou a prostorem vhodným pro pořádání kulturních akcí.

V komunitních zahradách je pěstována jak zelenina, tak…

Komunitní zahradničení slouží nejen k produkci potravin, ale je rovněž příležitostí pro sousedská setkávání či prostředkem zkvalitňování lokálního mikroklimatu. Trend zahrad na sídlištích a ve vnitroblocích započal už před lety v pražských městských částech a postupně se rozšířil do celého Česka. Zeleninové záhony či pobíhající drůbež nyní oživují veřejný prostor už ve většině našich měst, jmenujme třeba Turnov, Brno či Semily.

Efektní modernizace hradu Helfštýn za použití cortenu a skla

Hrad Helfštýn patří k nejvýznamnějším památkám přerovského regionu. Po dvou stoletích chátrání a třech letech rekonstrukce doznala stavba významné proměny založené na unikátním zakomponování moderních materiálů do historické struktury. Přestavba torza původně renesančního hradního paláce byla dokončena v loňském roce. Hrad nyní nabízí prosklené zastřešení i unikátní výstavní prostory.   

AKTUÁLNĚ

Organizátoři soutěže Kanceláře roku spouští registraci přihlášek

V rámci jubilejního pátého ročníku soutěže Kanceláře roku byla dnes spuštěna registrace přihlášek. Mimo to letos organizátor soutěže, přichází s celou řadou novinek. Tou největší je přesun slavnostního galavečera na léto a namísto interiéru Paláce Žofín se tato událost bude konat v prostorách zahrad. Hosté se tak mohou těšit na kouzelnou gala garden party v samém srdci Prahy. Díky tomu mají soutěžící více času na přípravu svých přihlášek. Hlásit do soutěže se až do 30. dubna 2021 již tradičně mohou jak architektonická studia, tak samotné firmy.

Lanovku na Petřín čeká v následujících letech celková rekonstrukce

Hlavní město společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy připravují celkovou rekonstrukci lanové dráhy na Petřín. Oprava by měla kvůli zastaralosti technologií zahrnout jak tratě, tak vozy. Dokončena bude nejdéle do pěti let. Předpokládá se však, že první cestující by se novou lanovkou mohli svézt už na konci roku 2023. Kromě dráhy budou vyměněny i samotné vozy, na které bude vypsána designová soutěž. Celkově by měla stát oprava lanové dráhy přibližně 210 milionů korun.

Online konference představí moderní trendy ve vytápění a klimatizování budov

Vytápění a klimatizace budov pomocí tepelně aktivovaných stavebních konstrukcí BKT aktuální stojí těsně před svým masovým rozšířením do stavební praxe na Slovensku a Česku. Více než 30letý vědecký výzkum a důsledné praktické ověření této technologie budoucnosti, zejména v oblasti administrativních a komerčních budov, je ve vysoce pokročilém stádiu, proto se její nasazení v praxi už může opřít o zabezpečený „terén“. Stovky realizovaných staveb v blízkém okolí jsou toho důkazem. Misí konference bkt.summit je proto popularizace vytápění a chlazení BKT v kruhu odborné veřejnosti v branži TZB, architektury, stavebnictví a realit. BKT totiž v sobě spojuje výhody nízkých investičních a provozních nákladů s vysokým tepelným komfortem a ekologií při vytápění i chlazení.

Vyjde v nejbližsí době
Další články