Batima rozšiřuje výrobní program o nové produkty

Společnost Batima je jedním z největších výrobců venkovních rolet v ČR. Má v tomto oboru třináctiletou tradici. První dodávky do SRN a do okolí Liberce se rychle rozšířily do celé České republiky. Zde firmu reprezentuje 12 obchodních zastoupení. V současné době byla založena Batima, spol. s r.o. v Bratislavě.

Základem rozvoje firmy je rychlá inovace

S růstem firmy dochází i k rychlému rozšiřování sortimentu výrobků a jeho inovaci. Výroba jednoho typu venkovních rolet pro německého partnera byla rozšířena na několik druhů rolet v mnoha provedeních. Rychle byl zaveden další sortiment výrobků: sítě proti hmyzu k roletám, garážová vrata (rolovací, sekční, výklopná), žaluzie (vertikální, horizontální), markýzy a další. Batima vyrábí a dodává své výrobky pro velko i maloodběratele. Provádí montáž vlastními pracovníky a zajišťuje poradenskou činnost i poradenství.

Od roku 1998 Batima podporuje instalaci rolet v novostavbách vlastním patentovaným výrobkem – dřevocementovou schránkou na rolety BAT G. V roce 2004 byl zahájen provoz nové práškové lakovny v areálu firmy. Díky vlastní lakovně se snížila dodací lhůta rolet s nadstandardní barvou. V minulém roce firma zahájila výrobu hliníkových výrobků - zábradlí, parapetů, pojezdových bran, pergol a plánuje další.

Dřevocementové schránky pro rolety BAT G

Vlastní vývojové pracoviště firmy dbá při projektování roletových systémů na to, aby nebyl narušen estetický vzhled budov. Proto se specializuje na rolety zapuštěné do zdi. Postupem času došlo k vývoji moderních dřevocementových schránek pro rolety. Nejpoužívanější je systém BAT G. Schránky se instalují do okenního otvoru v průběhu stavby. Kdykoliv po ukončení stavebních prací lze do připravené schránky nainstalovat např. rolety se sítí proti hmyzu nebo bez sítě, rolety s lamelami slabými, silnými, nerezovými apod. Místo rolet lze zvolit i mříže.

Schránky pro rolety BAT G umožňují odběrateli rozhodnout se v klidu a po opadnutí stresu ze stavby pro libovolnou stínící techniku podle svých představ a finančních možností. Při následném zakoupení rolet a ostatní protisluneční techniky instalované do schránek BAT G (časové období nerozhoduje) získá odběratel automaticky od firmy další výhody a slevy. Vysokou kvalitu a nezničitelnost schránek BAT G potvrzuje také třicetiletá záruka, kterou firma poskytuje.

Speciální venkovní rolety pro okna panelových domů

Venkovní roleta (svinovací okenice) je výrobek, který je odzkoušen desítkami let provozu. Speciální konstrukce a cenová dostupnost venkovní rolety umožňuje tento výrobek začít používat i pro okna v panelových domech. Využití venkovní rolety zde přináší následující výhody:

 • jako jediný výrobek zastiňovací techniky umožní úsporu nákladů na vytápění až o cca 8 %,
 • umožňuje odclonění slunečních paprsků před oknem a tím zaručuje konstantní teplotu místností i v letních vedrech,
 • dokáže výrazně utlumit vnější hluk a zvyšuje intimitu a standard bydlení,
 • speciální konstrukce umožňuje jedním typem rolety řešit osazení v případě již zatepleného domu, v objektu, kde se zateplení teprve plánuje, i při rekonstrukci domu, kde proběhne výměna oken a zateplení objektu současně.

Hliníkový výrobní program

V minulém roce firma po nákupu nové technologie zahájila výrobu hliníkových výrobků - zábradlí, parapetů, pojezdových bran, pergol a plánuje další. Díky práškové lakovně nabízí širokou škálu barevného provedení hliníkových výrobků. Moderní ohýbačkou a svařovacím zařízením lze vyrobit libovolný tvar (i atypický) veškerých produktů. Výhody použití hliníkových výrobků:

 • trvanlivost materiálu i bez povrchové úpravy,
 • snadná montáž vlivem nízké hmotnosti,
 • cenově srovnatelné náklady s těžkými ocelovými konstrukcemi,
 • lakování prováděné vypalovanou práškovou barvou,
 • možnost širokého výběru odstínu dle barevnice RAL,
 • maximálně dlouhá životnost profilů a laku,
 • odstranění opakovaného natírání ocelových profilů,
 • estetické doplnění rekonstruovaných fasád.

Hliníkové parapety Batima jsou vyráběny i jako doplněk k dodávkám oken s roletami, kde umožňují zajímavé barevné kombinace.

Autor: Ing. Zdeněk Vohradník
Foto: Archiv firmy